کد خبر ۱۱۶۱۴۹ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹
مدیرکل امور استان‌های ستاد کانون‌های مساجد کشور:

مسجد پناهگاه مردم است /شناسایی و تقویت استعدادها در بستر امن مسجد

مدیرکل امور استان‌های ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه مسجد پناهگاه مردم است، گفت: مسجد همه کارکردهای عبادی، اجتماعی، سیاسی، ولایی و.. را در دل خود جای داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری مهر، محمدتقی محمدیان مدیرکل امور استان‌های ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در همایش گرامیداشت سی امین سالگرد تأسیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با تقدیر از فعالیت کانون‌های مساجد در قم و حمایت مجموعه مدیریت استان از کانون‌ها گفت: امیدواریم با حمایت و همراهی مدیران استان شاهد اتفاقات مبارکی حول مسجد باشیم.

محمدیان در ادامه با بیان اینکه در کیان اعتقادی جامعه ایران اسلامی مسجد دارای جایگاه رفیعی است گفت: مسجد هم در منظومه اعتقادی جامعه ما و هم در نظریه فرهنگی انقلاب اسلامی جایگاه رفیعی دارد.

وی ادامه داد: مسجد چون خانه خداست و شرف انتساب آن به خداوند است ارجحیت آن بر همگان روشن بوده و از همین رو مسجد دارای همه کارکردهای توحیدی، عبادی و نیایشی است که می‌توان این کارکردها را احصا و زندگی را بر اساس آن برنام ریزی کرد.

مدیرکل امور استان‌های ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه با بیان اینکه مسجد پناهگاه مردم است، گفت: مسجد همه کارکردهای امدادی و اجتماعی را در دل خود جای داده است.

وی همچنین از مسجد به عنوان پایگاه ولایت یاد کرد و گفت: مسجد دارای همه کارکردهای بصیرتی، سیاسی، مطالبه گری و عدالت طلبی است که می‌توان نسخه اصیل همه این کارکردها را از دل مسجد احصا کرد همانگونه که انقلاب ما نیز انقلاب مسجدی است.

محمدیان ادامه داد: گام اول انقلاب از بستر مسجد برداشته شده و در چله دوم انقلاب نیز خاستگاه عزیمت نگاه تحولی در انقلاب، باز هم مسجد خواهد بود.

مدیرکل امور استان‌های ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور خطاب به مدیران و کادر کانون‌ها تصریح کرد: همسنگران شما در کانون‌های مساجد کشور با تکیه بر چنین نگاه و چنین عقبه فکری در خصوص مساجد، همه تلاش شأن این خواهد بود که زمینه حضور، فعالیت و کشف استعدادها و ارتقا این استعدادها را در بستر امن و توحیدی مسجد فراهم کنند.

وی تاکید کرد: ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز با توجه به این ضرورت که بدنه رسمی فرهنگ و هنر در کشور نیازمند یک چرخه تولید نیروی انقلابی و جهادی است که بستر تربیتی آنها مسجد است گام بر می‌دارد.

محمدیان با بیان اینکه اگر نگران آینده کشور هستیم چاره آن بازگشت به مسجد است تاکید کرد: تعبیری که مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر به آن اشاره داشتند و بحث بازسازی انقلابی ساختار فرهنگ و هنر در کشور را مطرح کردند، قاعدتاً نقطه آغاز آن مسجد خواهد بود.

وی در پایان تصریح کرد: امیدواریم به همت شما و زمینه‌هایی که در حال فراهم شدن است، شاهد هویت بخشی و جریان سازی گسترده و قابل اعتنا در کشور باشیم که نتیجه آن یکپارچگی بچه‌های مسجد در کشور و فایق آمدن بر مشکلات است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com