کد خبر ۱۱۷۴۳۸ انتشار : ۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۶

کشفیات قاچاق در قم ۵۴۴ درصد افزایش یافت

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم اظهار داشت:‌ آمار بازرسی‌‎‌ها در حوزه مقابله با تخلف قاچاق از ابتدای سال‌جاری تا پایان اردیبهشت‌ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود هشت درصد، تعداد پرونده‌‎‌ها ۱۰۵ درصد و مقدار کشفیات ۵۴۴ درصد افزایش داشته‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از ایرنا، سیاوش فولادی وندا گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان اردیبهشت‌ماه، بازرسان این سازمان یک‌هزار و ۶۶۹ مورد بازرسی در راستای مقابله با قاچاق در قم انجام دادند که از این تعداد ۳۷ مورد منجر به تشکیل پرونده تخلف به ارزش ۵۰ میلیارد و ۸۷۴ میلیون ریال شده‌است.

وی گفت: معاونت بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم برای جلوگیری از تخلف (عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق) در بازار استان همه توان خود را به کار گرفته‌است و در این مسیر از ابزارهای قانونی استفاه لازم را می‌برد.

وی با اشاره به این که تمامی پرونده‌های تخلف تشکیل شده در موضوع قاچاق برای صدور رای در اختیار تعزیرات حکومتی استان قرار گرفته‌است، افزود: در جریان بازرسی‌ها، کالاهایی نظیر دخانیات، مواد غذایی، سوخت، روغن موتور، لاستیک، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی کشف و ضبط شد.

فولادی وندا تاکید کرد: در همین راستا بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت قم تعداد ۳۱۸ مورد تذکر و اخطار کتبی به واحدهای خرده فروش داده و ۶۸ گشت مشترک با دستگاه‌‎‌های نظارتی استان برگزار کردند.

وی ادامه داد: بیشتر گشت‌های مشترک با دستگاه‌هایی همچون تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی، سازمان جهاد کشاورزی، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی، بسیج و اطلاعات سپاه استان بوده‌است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com