کد خبر ۱۱۷۴۷۵ انتشار : ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۹
حجت‌الاسلام‌ رفیعی:

نباید اجازه دهیم مرزهای فرهنگی و اعتقادی شکسته شود

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نباید اجازه دهیم مرزهای فرهنگی و اعتقادی شکسته شود، گفت: ولایت فقیه میراث شهدا است و تمام شهدا در وصیت‌نامه‌یشان به این موضوع تاکید کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی شب گذشته در یادواره شهدای مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) که در این مدرسه برگزار شد، اظهار کرد: بعد از فتح خرمشهر ورق جنگ برگشت و شور بسیاری در کشور ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه روسای جمهور کشورهای مختلف پس از فتح خرمشهر برای پایان دادن به جنگ در جماران حاضر شدند، مطرح کرد: در استان قم بیش از 200 نفر در تاریخ سوم خرداد به شهادت رسیدند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه خداوند در سوره توبه می‌فرماید من جان و مال مومنین را خریدار هستم و در ازای آن بهشت را می‌دهم، عنوان کرد: خداوند 9 ویژگی برای رزمندگان و شهدا یاد کرده است.

وی افزود: پاکیزگی، عبادت، رکوع، سجود، امر به معروف و نهی از منکر، رعایت حدود الهی و ... ازجمله ویژگی‌های رزمندگانی است که خداوند جان آن‌ها را با بهشت معامله می‌کند.

رفیعی دستاوردهای انقلاب اسلامی را مدنظر قرار داد و افزود: متاسفانه امروز ما نعمت‌ها و خدمت‌ها را نمی‌بینیم و این موضوع آسیب‌های بسیاری به همراه دارد.

وی ادامه داد: البته مشکلاتی وجود دارد ولی مشکلات باید در کنار خدمات دیده شوند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم مرزهای فرهنگی و اعتقادی شکسته شود، خاطرنشان کرد: امروز برخی عنوان می‌کنند که سگ را نجس نمی‌دانیم و یا شراب را حرام نمی‌دانیم که تمام این موارد در کنار بی‌حجابی‌ها مرزشکنی است.

وی با بیان اینکه شهدا متواضع بوده و به نظام علاقه‌مند بودند، تصریح کرد: ولایت فقیه میراث شهدا است و تمام شهدا در وصیت‌ نامه‌ها به این موضوع تاکید کرده‌اند.

رفیعی با اشاره به اینکه باب شهادت یک باب بسیار مهم است، یادآور شد: امیرالمومنین(ع) از شهادت به عنوان بشارت یاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه مقام شفاعت شهدا در کنار انبیاء است، بیان کرد: روایات بسیاری در خصوص عظمت شهدا وجود دارد و نباید اجازه دهیم خون عزیز شهدا هدر برود.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com