کد خبر ۱۱۹۴۵۱ انتشار : ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۵
استاندار قم مطرح کرد:

فروش فیش مسکن ملی ممنوع است

آقامیری با تاکید بر اینکه فیش‌های مسکن ملی در صورت واگذاری مُهر قرمز خورده و باطل می‌شود، خاطرنشان کرد: مسکن ملی به هیچ عنوان واگذار نمی‌شود و در صورت واگذاری نیز از فردی که واگذار کرده خلع ید می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سیدمحمد آقامیری سه شنبه شب در جلسه شورای تامین مسکن استان قم که در سالن امام جواد(ع) برگزار شد، با اشاره به اهمیت نظارت اداره کل استاندارد استان بر کیفیت مصالحی که در ساختمان‌های طرح نهضت ملی مسکن استفاده می‌شود، گفت: کیفیت ساخت مسکن و جان انسان‌ها برای ما بسیار مهم است، بدین جهت واحدهایی که تحویل مردم داده می‌شود باید استانداردهای لازم را داشته باشد.

استاندار قم تصریح کرد: اداره‌کل استاندارد بازرسان خود را به کارخانه‌هایی همچون تولید میلگرد و سیمان بفرستد تا مصالح مورد استفاده را آزمایش کنند و سپس نتایج را برای دستگاه‌های مربوطه و مدیریت استان ارسال کنند.

آقامیری در ادامه درخصوص اینکه مدیریت استان در تلاش است از وضعیت سوداگری مسکن جلوگیری کند، گفت: مسکن از اصلی‌ترین نیازهای مردم ماست و براساس آمار بیش از ۱۴۰ هزار نفر در قم در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: واقعیت این است که هرجا متقاضی زیاد باشد سوداگری و دلالی افزایش پیدا می‌کند، لذا ما در مدیریت استان نسبت به این موضوع اهتمام داریم تا مشکلات حوزه مسکن را رفع کنیم.

آقامیری عنوان داشت: یکی از اقداماتی که آن را دنبال خواهیم کرد این است که فیش‌های مسکنی که بر خلاف قانون به فروش رفته باطل شود. وقتی متقاضی امتیاز مسکن خود با به فروش می‌رساند یعنی نیاز به آن ندارد.

استاندار قم ادامه داد: خرید و فروش هرگونه امتیاز مسکن ملی تخلف است و باید هرچه سریع‌تر نسبت به جلوگیری از آن اقداماتی صورت بگیرد.

وی اشاره کرد: نهضت ساخت مسکن یک طرح ملی است لذا همه دستگاه‌های دولتی و اجرایی موظف هستند در این راستا همه امکانات خود را بسیج کنند.

آقامیری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تاخیر در پروژه‌ها باعث افزایش نارضایتی مردم می‌شود، تاکید کرد: بارها به مدیران کل استان گفته‌ام که با دقت و سرعت بالا به مردم خدمت کنند. وقتی پروژه‌ای در استان داریم که سال‌ها از آن می‌گذرد اما پیشرفتی حاصل نشده است موجب می‌شود مردم به مدیران بدبین شده و نسبت به عملکرد آنها ناراضی باشند.

وی افزود: تاخیر در روند پیشرفت پروژه‌ها برای ما تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست. فرصت خدمت به مردم محدود است و نباید از آن غافل شد.

استاندار قم درخصوص اینکه دشمن با استفاده از ظرفیت‌های مختلف به‌دنبال ضربه زدن به درخت تنومند انقلاب اسلامی است خاطرنشان کرد: استکبار و غرب همواره ثابت کرده برای اینکه نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد نشان دهد حاضر است هرکاری انجام دهد.

وی تصریح کرد: متاسفانه یکی از نقاط ضعفی که دشمن با شناسایی آن توانسته اقداماتی انجام دهد، کم‌کاری برخی مدیران است. مردم به دلیل عدم آگاهی حقوق خود اسیر بروکراسی اداری شدند.

آقامیری اظهار داشت: داشتن رابطه و لابی‌گری در دستگاه‌ها به یک عادت تبدیل شده که این تخلف نیز نتیجه معطل کردن مردم در برخی ادارات است.

استاندار قم در پایان گفت: از مدیران دستگاه‌ها تقاضا دارم در اتاق‌هایشان ننشینند و بازدید از بخش‌های مختلف اداره و گفتگو با ارباب رجوع‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com