کد خبر ۱۱۹۵۲۱ انتشار : ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۹
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی:

بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن همراهی لازم را ندارند

امیرآبادی فراهانی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشیدن به این پروژه همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: متاسفانه دیده می‌شود بانک‌ها در این زمینه آنگونه که باید همراهی ندارند و این موضوع نگران کننده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن اظهار کرد: همه دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات طرح نهضت ملی مسکن و سرعت بخشیدن به این پروژه همکاری لازم را داشته باشند که متاسفانه دیده می‌شود بانک‌ها در این زمینه آنگونه که باید همراهی ندارند و این موضوع نگران کننده است.

وی ابراز کرد: تامین آورده مردم و همچنین پرداخت اقساط تسهیلات این پروژه برای عموم مردم سخت و دشوار است که باید دولت برای این امر، فکری اساسی داشته باشد تا مردم کمتر دچار مشکل شوند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: طرح نهضت ملی مسکن در زمینه ایجاد اشتغال به خصوص اشتغال کارگری اثرگذار بوده و باید تلاش شود تا مشکلات در این بخش به حداقل برسد.

امیرآبادی فراهانی افزود: متاسفانه بر خلاف آنچه در جامعه از مشاغلی همانند مهندسی به عنوان حرفه‌های پردرآمد یاد می‌شود، اما در عمل اینگونه نیست و بسیاری از مهندسان درآمدی متناسب با جایگاه حرفه و شغل مهندسی ندارند که باید برای این مشکل، فکری اساسی کرد که البته این شرایط در دیگر مشاغل همانند پزشکی نیز وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع مجری ذیصلاح در ساخت‌وسازها خاطرنشان کرد: باید این موضوع به نحوی برای مردم فرهنگ‌سازی شود که حضور مجری ذیصلاح به دلیل آنکه به عرصه ساخت و ساز اشراف لازم را دارد؛ می‌تواند با حداقل هزینه، بنایی با کیفیت و ایمن تولید کند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com