کد خبر ۱۲۰۳۶۲ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۲
امام جمعه قم:

رژیم صهیونیستی در جنایات غزه عامل آمریکا است

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه هدف صهیونیست‌ها از به راه انداختن جنگ غزه، رسیدن به یک پیروزی سریع بود، تصریح کرد: همین علت هواپیما، ناتو، ناو و همه آمدند اما به نتیجه نرسیدند، ما عامل اصلی را آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل آمریکا در جنایات غزه می‌دانیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برپا شد، طی سخنانی با بیان اینکه انسان با رفتارهای ناپسند به خود ظلم می‌کند، اظهار کرد: اسلام دستوراتی برای انسان درنظر گرفته است که این دستورات در دنیا و آخرت به داد انسان می‌رسد.

وی با بیان اینکه ما یک گمشده داریم که باید به دنبال آن باشیم، مطرح کرد: این گمشده رابطه میان انسان و خداست که باید آن را پیدا کرده و به دنبال تقویت آن باشیم.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: اگر تقوای الهی را پیشه کنیم بدون هیچ سرمایه‌گذاری و تجارتی به بهره‌مند شدن از رزق و روزی خداوند متعال خواهیم رسید و این سخن قرآن کریم است که کسی که تقوا را پیشه کند راه برون‌رفت را پیدا خواهد کرد. 

وی فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زینب(س) را تبریک گفت و اظهار کرد: بزرگان ما گاهی که با مشکلی روبرو می‌شدند خدا را سه بار به ایشان قسم می‌دادند؛ ایشان نماد استقامت و بردباری هستند که در اوج پارسایی زندگی کردند.

حسینی بوشهری ادامه داد: محتکران اگر زینب کبری(س) را نمی‌شناسند باید از سخن امام سجاد(ع) ایشان را بشناسند، امام می‌فرمایند که ایشان حتی یک روز هم نیاز روز آینده خود را در خانه جمع نمی‌کرد، برخی متوجه هستند که با احتکار به مردم ضربه می‌زنند اما باز هم احتکار می‌کنند، اگر زینب(س) شناس هستیم و به ایشان ارادت داریم باید ویژگی‌های ایشان را هم بدانیم و همانند ایشان زندگی کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن روز ملی پرستار مطرح کرد: باید به پرستاران رسیدگی شود تا در پیچ و خم زندگی نمانند و این موضوع باید مورد توجه علوم پزشکی قم و وزارت بهداشت قرار گیرد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از سالروز آزادسازی سوسنگرد یاد کرد و ضمن گرامیداشت یاد شهیدان مهدی و مجید زین‌الدین گفت: در چند روز گذشته کنگره علامه طباطبایی(ره) نیز در قم برگزار شد و سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد این شخصیت مفسر پخش شد که در این فرصت از دست‌اندرکاران این کنگره تقدیر می‌کنیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج عنوان کرد: بسیج نام آشنا برای همه ما است، موقعی که می‌گوییم بسیج منظور ما فردی که لباس نظامی دارد نیست، مسئولانی که در صحنه حضور دارند همه بسیجی هستند چراکه بسیجی و مکتب بسیج یعنی مکتب مجاهدانه و مخلصانه و هر کسی پای کارآمد بسیجی است.

حسینی بوشهری گفت: اگر در لبنان، یمن و غزه بعد از به حاشیه رفتن سازشکاران، سخن از مقاومت و بسیج است بخاطر الهام‌بخشی بسیج با تکیه بر مبانی امام خمینی(ره) است، فردی که اقشار مختلف مردم را بسیجی خواند، هر کسی که نسبت به نظام و کشور وفادار بماند و سرمایه‌گذاری کند بسیجی است و امروز که صدای گلوله‌ای را نمی‌شنویم بسیجی بودن به معنای جهاد تبیین کردن است. 

وی با بیان اینکه یازدهم اسفندماه روز برگزاری دو انتخابات مهم در کشور است، عنوان کرد: انتخابات خبرگان از انتخابات مجلس مهم‌تر است و ما باید کسانی را انتخاب کنیم که نسبت به عملکرد آنان آگاه باشیم، این افراد قرار است رهبر را که قلب تپنده امت است انتخاب کنند، البته که مجلس و قوه مقننه نیز جایگاه خاص خود را دارد که قانون می‌گذارد و ریل‌گذاری می‌کند و با  دولت هم‌افزایی خواهد داشت تا ملت امیدوار به آینده، در مشکلات زندگی نماند. 

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: از دولت که به وسیله اقدامات خود مشکلات را از سر راه مردم برمی‌دارد گرفته تا آن بازاری عزیزی که می‌تواند شب بخوابد و صبح جنس را چند برابر گران کند اما نمی‌کند، همه این‌ها می‌توانند در امیدآفرینی نقش‌آفرین باشند تا مردم پای صندوق‌های رأی شرکت کنند.

وی تصریح کرد: همه باید به سئوال «وظیفه من برای مشارکت حداکثری مردم چیست؟»، پاسخ دهند؛ انتخابات آبروی ملی ما است و آبروداری برای انقلاب وظیفه ما است؛ کسانی که از هم‌اکنون زمزمه‌هایی را خلاف جریان انتخابات آغاز کردند از همان ابتدا این روحیه را داشته‌اند درحالی‌که مردم مسیر را انتخاب کرده و استوار در مسیر خواهند ماند.

حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه انتخابات به معنای مشارکت در تعیین سرنوشت است، عنوان کرد: حق و تکلیف در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و ما باید به این تکلیف عمل کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حوادث غزه گفت: جنایاتی که هر روز سنگین‌تر شده به بیش از 40 روز رسیده است و این موضوع شوخی نیست؛ هر چند آنان به دنبال دستاوردهای مختلفی بودند اما تنها دستاورد اکنون آنان نسل‌کشی، ویران کردن خانه بر سر خانواده‌ها و کشتن کودکان و مادران است و این دستاورد بزرگ ناتو، آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و نتانیاهوی صهیونیست است.

وی خاطرنشان کرد: دشمن فلسطین در بمباران هوایی و حمله زمینی شکست خورده است همانطور که امام حسین(ع) با آن همه مظلومیت در کربلا پیروز میدان شد و ظالمان شکست خوردند، خروش وجدان‌های بیدار در کشورهای مختلف نشان از پیروزی جبهه مقاومت است.

امام جمعه قم گفت: مهدکودک‌های فلسطین را بمباران کردن یا حضور نیروهای اسرائیلی در اتاق زایمان زنان پیروزی است یا اوج شکست و ناتوانی؟، هدف صهیونیست‌ها رسیدن به یک پیروزی سریع بود به همین علت هواپیما، ناتو، ناو و همه آمدند اما به نتیجه نرسیدند، ما عامل اصلی را آمریکا و رژیم صهیونیستی را عامل آمریکا در جنایات غزه می‌دانیم.

وی اضافه کرد: هر چند که اقدامات رژیم صهیونیستی حرکت طوفان الاقصی را مورد شعاع خود قرار داد اما حقیقت نشان از شکست دشمن است، سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی دولت جعلی اسرائیل در طوفان الاقصی شکسته شد، گنبد آهنینی که قرار بود دفاع کند تبدیل به یک آهن پاره‌ای شده که باید از خود دفاع کند.

حسینی بوشهری اظهار کرد: طوفان الاقصی ترکیبی و غافل‌گیری و البته کار جوانان فلسطینی بود و حتی حزب‌الله هم اعلام کرد که این کار فقط کار جوانان غزه بود و خود آنان تصمیم‌ گیرنده بودند.

امام جمعه قم گفت: تعرض دائم به مسجدالاقصی دیگر برای جوانان فلسطینی قابل تحمل نبود و تشدید محاصره 16 ساله غزه حوصله نیروهای مقاومت را به پایان رسانده بود، فشار به کرانه باختری، به اسارت گرفتن بیش از 5 هزار نیروی فلسطینی در زندان‌های مخوف رژیم صهیونیستی و از همه دردناک‌تر عادی‌سازی روابط اعراب به ویژه کشورهای که انتظارش را نداشتند با رژیم صهیونیستی موجب خروش جوانان غزه شد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com