کد خبر ۱۲۰۳۷۵ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۶

مناطق مرتفع قم در انتظار هوای صفر درجه

دمای هوای برخی از نقاط مرتفع استان قم بر اساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان، در هفته جاری به صفر درجه سانتیگراد خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس در قم، سعید اسماعیلی طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌‌بینی و پیش‌یابی هواشناسی روز شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸ آبان، آسمان صاف و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه آسمان صاف تا کمی ابری خواهد بود، گفت: آسمان استان قم بعدازظهر دوشنبه همراه با افزایش ابر و در برخی ساعات همراه با رگبار باران و وزش باد خواهد بود که در مناطق مرتفع‌تر میزان و احتمال بارش بیشتر از مرکز استان خواهد بود.

اسماعیلی با اعلام اینکه در روز سه‌شنبه، آسمان قسمتی از قم ابری و در برخی ساعات همراه با افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: در این روز، سرعت وزش باد در مناطقی از استان به فراتر از ۸۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

وی در خصوص پیش‌بینی وضعیت هو‌‌‌ایِ روز چهارشنبه افزود: در صبح این روز، اگرچه دمای هوا در برخی نقاط مرتفع‌تر استان، به صفر درجه سانتیگراد خواهد رسید اما آسمان صاف و گاهی وزش باد انتظار می‌رود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قم برای آسمان روز پنج‌شنبه، قسمتی ابری و از بعدازظهر صاف، گاهی وزش باد پیش‌بینی کرد و درخصوص روز جمعه گفت: در این روز آسمان صاف تا کمی ابری و در برخی ساعات، وزش باد ملایم را خواهیم داشت.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com