کد خبر ۱۲۰۳۹۱ انتشار : ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۰

7 هزار دانش‌آموز قمی تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند

مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه حدود 7000 نفر دانش آموز در استان تحت پوشش کمیته امداد استان هستند، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری 67 مدد جوی بی سواد و کم سواد علاقمند به آموختن، شناسایی شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد طه مهری، مدیرکل کمیته امداد استان قم در دیدار با غلامرضا رضایی، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان و روسای ادارات این معاونت ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین، کمیته امداد و آموزش و پرورش را دارای اشتراکات فراوان برشمرد.

وی اظهار داشت: این دو نهاد که وجودشان از ابتدای انقلاب ثمرات فروانی برای کشور عزیزمان داشته است، محصول اندیشه والا و ژرف معمار بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بوده و به فرمان ایشان بنا نهاده شده اند.

مهری در ادامه با برشمردن اشترکات دو دستگاه، گفت: کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) به دنبال رفع فقر مالی و نهضت سوادآموزی به دنبال زدودن فقر فکری و فرهنگی می باشند و خدمات و ثمرات بیش از چهار دهه این دو نهاد، بیانگر عزم راسخ نظام مقدس جمهوری اسلامی در خدمت رسانی و رفع محرومیت از جامعه است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم سواد را یک نیاز همیشگی برای جامعه زنده و پویا دانست و تصریح کرد کرد: مفهوم سواد در قرن گذشته، تغییرات بسیاری کرده است و مطابق تازه ترین تعریف جهانی، باسواد کسی است که بتواند از خوانده‌ها و دانسته‌های خود تغییری در زندگی خود ایجاد کند.

وی با بیان اینکه حدود 7000 نفر دانش آموز در استان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) هستند، تصریح کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 67 مدد جوی بی سواد و کم سواد علاقمند به آموختن، شناسایی شده اند.

مهری با تاکید بر تعامل بیش از پیش کمیته امداد با آموزش و پرورش و معاونت سوادآموزی، تصریح کرد شناسایی مددجویان بی سواد و کم سواد تا پایان آذرماه رشد بیشتری خواهد یافت و اطلاعات دریافت شده ، جهت آغاز فرآیند کلاسگذاری و آموزش در اختیار معاونت سوادآموزی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، در پایان این نشست که با حضور اعضای شورای معاونین اداره کل کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و روسای ادارات معاونت سوادآموزی استان همراه بود، از کارکنان کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) به پاس تعامل و همراهی با طرح های آموزش و پرورش، توسط معاون سوادآموزی استان تجلیل به عمل آمد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com