کد خبر ۱۲۰۴۱۴ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۳
تحلیل آیت‌الله کعبی از تقابل تمدنی در جنگ غزه و اسرائیل:

عملیات طوفان الاقصی، حرکتی تمدنی بود

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خط اول جبهه مقامت، غزه است، گفت: نتانیاهوی جنایتکار می گوید ما برای حفظ تمدن غرب می جنگیم و اگر در این جنگ پیروز نشویم، نه اسرائیل که تمدن غربی تمام می شود و او این تقابل را تقابل تمدنی می داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله عباس کعبی در مراسم بزرگداشت مقام شهدای فلسطین که از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در مسجد حضرت زینب (س) پردیسان برگزار شد، به موضوع فلسطین و غزه اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه که در غزه در حال اتفاق است، مسیر ظهور و بسترسازی ظهور و امتداد انقلاب اسلامی است و رهبر معظم انقلاب بیان کردند: «قضیه فلسطین کلید رمز آلود گشوده شدن درهای فرج به روی امت اسلام است».

وی ابراز داشت: انقلاب اسلامی یک انقلاب تمدنی است و فلسفه انقلاب، بازتولید حاکمیت اسلام و اقامه دین در دوران معاصر جهت شکل دهی به تحولات منطقه ای و بین المللی و بسترسازی برای ظهور و ساخت تمدن انسانی بر پایه اسلام است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دو بلوک شرق و غرب در جهان وجود داشت و انقلاب اسلامی، انقلاب ضد استکباری و ضد استعماری بوده که هدف آن پایان دادن به زورگویی های شرق و غرب و بازتولید امت اسلامی بر اساس معارف دین بوده است.

سخنران این جلسه افزود: بیش از ۴۴ سال از پیروزی انقلاب می گذرد و امروز شرقی وجود نداشته و غرب هم در سراشیبی سقوط در حال حرکت است.

عضو جامعه مدرسین بیان داشت: تنها کشوری که تمدن سازی خود را بر پایه اسلام و سرلوحه برنامه های خود قرار داده، ایران اسلامی است.

آیت الله کعبی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در این ۴۴ سال، امتداد منطقه ای و بین المللی پیدا کرده و آمریکا و صهیونیسم بین الملل علیرغم تفرعن به استکبار و وحشی گری و علیرغم تسلط بر سازمان ها و نهادهای بین المللی رو به اضمحلال و فروپاشی هستند.

وی ابراز داشت: بلوک مقاومت اسلامی در حال مقابله و هم‌آوردی با بلوک استکبار و صهیونیسم بین الملل است که خط مقدم جبهه آن، غزه می باشد؛ لذا باید بدانیم که ضربه اول طوفان الاقصی، حرکتی تمدنی است و آنچه که در غزه می گذرد، مقاومت تمدنی بوده که متعلق به جبهه مقاومت اسلامی است و این جبهه، مولود انقلاب اسلامی و فرمانده آن ایران اسلامی است.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خط اول جبهه مقامت، غزه است، خاطرنشان ساخت: نتانیاهوی جنایتکار می گوید ما برای حفظ تمدن غرب می جنگیم و اگر در این جنگ پیروز نشویم، نه اسرائیل که بلکه تمدن غربی تمام می شود و او این تقابل را تقابل تمدنی می داند.

آیت الله کعبی اظهار داشت: جنایت هایی که در غزه اتفاق افتاده، تابلوی شفاف وحشی گری تمدن غربی است که به دست ماشین جنگی صهیونیست با کشتار کودکان و زنان به بدترین شکل ممکن در تاریخ در حال انجام است؛ یعنی همان خوی آمریکایی که سرخپوستان آمریکایی را نابود می کردند.

وی ابراز داشت: امروز آزادی خواهان جهان در مقابل این چهره غرب و صهیونیست صف کشیده اند و افکار عمومی جهان در حال بیدار شدن است و حتی غیرمسلمانان در کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس نیز بیدار شده اند و علیه این چهره خبیث و جنایتکار، راهپیمایی می کنند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جبهه مقاومت در مقابل این جنایتکاران دارای راهبرد واحد است، خاطرنشان ساخت: این جبهه نه دچار هیجان می شود و نه دچار انفعال و نه تحت تأثیر جو قرار می گیرد؛ او هوشمندانه و به موقع میدان‌داری کرده است.

آیت الله کعبی اظهار داشت: امروز جبهه دشمن با دروغ پردازی، شایعه سازی و ... به گونه ای عمل می کنند تا پیروزی موهوم به دست آورند و تاکنون پیروزی قابل توجه نظامی نداشتند و تنها کار آنان قتل عام کودکان و زنان و تخریب بیمارستان ها بوده است.

وی ابراز داشت: سخنرانی تاریخی آیت الله رئیسی در اجلاسیه فوق العاده سازمان همکاری کشورهای اسلامی قابل تقدیر است و مواضع بحق جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت را اعلام کردند؛ اما هیچ امیدی به این کشورها نیست.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: آمریکایی ها، صهیونیست ها و کشورهای طاغوتی منطقه هیچ حرکتی در جهت کمک به فلسطین نخواهند کرد و عملیات طوفان الاقصی طراحی عادی سازی روابط با اسرائیل را از بین برده و این کشورها فقط در ظاهر جنایت های اسرائیل را محکوم می کنند.

عضو جامعه مدرسین بیان داشت: راه پایان تجاوز، مقاومت فزاینده و ضربه سخت مقاومت به اسرائیل است و این ضربه سخت در حال رخ دادن است؛ به گونه ای که آمریکا به اسرائیل پیغام می فرستد که جنگ را تمام کنید.

آیت الله کعبی اظهار داشت: آمریکا می داند که اگر جنگ از غزه به منطقه کشیده شده و اسرائیل تهدیدهای توخالی خود را نسبت به لبنان و بیروت عملی کند، حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد.

وی ابراز داشت: ضربه اول طوفان الاقصی، ضربه راهبردی، هجومی، بدون برگشت و تداوم بخش تا آزادی کامل فلسطین و بسیار حساب شده بوده که با فرماندهی محمد ضیف از تربیت شدگان شهید عماد مغنیه و یار شهید حاج قاسم سلیمانی انجام شده است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان ساخت: شبکه ۱۲ اسرائیل تخمین زده که حماس و جهاد اسلامی تحت امر ولایت فقیه عمل می کنند و بیان کرده که مشکل و تهدید اصلی ما دو عکسی است بالای سر سید حسن نصرالله نصب شده و از این دو عکس به وحشت افتاده اند.

عضو جامعه مدرسین بیان داشت: سنگ بنای مقاومت اسلامی بر پایه عشق به امام حسین (ع)، امام راحل و انقلاب اسلامی بوده و امروز ملت غزه با وجود این همه مصیبت، شعار «ما رأیت الا جمیلا» سر می دهند.

آیت الله کعبی اظهار داشت: غزه میدان عزت، جهاد، شهادت و صبر است و نباید نسبت به غزه بی تفاوت بود؛ میدان جهاد غزه، میدان جهادی است که منجر به فتح الفتوح اسلام خواهد شد.

وی ابراز داشت: طلاب و فضلا باید به شبهات پیرامون فلسطین پاسخ دهند و همه باید در میدان حضور داشته و به نقش آفرینی بپردازند.

عضو جامعه مدرسین در پایان با اشاره به اینکه عصر آینده، عصر ولایت محمد و آل محمد (ص) است، بیان داشت: عصر مقاومت، عصر تمدن اسلامی و عصر تمدن اسلامی عصر بسترسازی برای ظهور است و هر شخصی که در این میدان باشد، سرباز امام زمان (عج) است.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com