کد خبر ۱۲۰۴۲۲ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۱

گردهمایی خادمان 114 موکب قرآنی از نقاط مختلف کشور در قم

گردهمایی خادمان ۱۱۴ موکب قرآنی همراه با برگزاری کرسی تلاوت فاطمی و قرائت قرآن توسط سید جواد حسینی قاری بین‌المللی قرآن کریم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس از قم، به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب (س) کرسی تلاوت فاطمی با حضور مسئولان ۱۱۴ موکب قرآنی اربعین در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.

 این مراسم با تلاوت قرآن توسط سید جواد حسینی قاری بین‌المللی قرآن کریم، سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی ماندگاری، مداحی عباس حیدرزاده و اجرای شفیع شعله کار برگزار شد.

عصر امروز نیز،  گردهمایی فعالان و موکب‌های قرآنی سراسر کشور به همت ستاد مردمی قرآنی اربعین در سالن امام خمینی(ره) آستان مقدس بانوی کرامت برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصطفی حسینی مسئول ستاد مردمی قرآنی اربعین در این مراسم با اشاره به اینکه با همراهی موکب‌هایی از سراسر کشور در سال گذشته قرآنی‌ترین مراسم اربعین رقم خورد، اظهار کرد: در اربعین گذشته بیش از ۳۰۰ موکب فعالیت قرآنی داشتند و از میان این موکب‌ها ۱۱۴ موکب برای همکاری با ستاد مردمی قرآنی اربعین اعلام آمادگی کردند.

 وی گفت: این گردهمایی به‌منظور شناخت پیداکردن مسئولان موکب‌ها از همدیگر و برنامه‌ریزی و هم‌افزایی برای اجرای برنامه‌های قرآنی مشترک و منسجم در مراسم اربعین سال‌های آینده صورت‌گرفته است.

در حاشیه این گردهمایی فعالان قرآنی و مدیران موکب‌های قرآنی سراسر کشور طی مراسمی از ضریح آستان حضرت فاطمه معصومه(س) غبارروبی و در محفل قرآنی حرم مطهر بانوی کرامت با حضور قاریان بین المللی شرکت کردند و در پایان نیز با اهدای هدایای متبرک از آنان تجلیل به عمل آمد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com