کد خبر ۱۲۱۳۹۵ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۱

۲۳۹ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه فناوری اطلاعات قم پرداخت شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: در راستای توسعه زیرساخت و خدمات‌دهی مطلوب فناوری اطلاعات استان طی یک سال گذشته ۲۳۹ میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های فعال این حوزه پرداخت شده‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری ایرنا، جواد غلامپور با اشاره به بخشی از اقدام‌های انجام شده در حوزه توسعه فناوری اطلاعات در یک سال گذشته، افزود: در این مدت شهرداری‌های قم، کهک و دستجرد و دانشگاه‌های تابع وزارت علوم در استان قم به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت متصل شده‌اند.

وی اظهار داشت: به ۲ هزار و ۹۰۰ درخواست در سامانه مدیریت زمین نیز در این مدت رسیدگی و ۶۰ مورد تخلف شناسایی شده‌است.

وی ادامه داد: سامانه مدیریت زمین نقش نظارتی بر تخلف‌های گوناگون در حوزه زمین از جمله ساخت‌وساز غیرقانونی، تصرف، تغییر کاربری زمین و فروش اراضی ملی و دولتی را داشته و صدور مجوزهای مرتبط با زمین از این درگاه انجام می‌شود.

غلامپور با اشاره به صدور راه‌اندازی سه دفتر پیشخوان جدید، گفت: در یک سال گذشته ۱۲۲ اشتغال وابسته به ارتباطات و فناوری اطلاعات قم ایجاد و یا تثبیت شده‌اند.

وی با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند کنونی استان قم Gbps ۱۰۰۰ است، تصریح کرد: ظرفیت شبکه انتقال استان قم طی یک سال گذشته ۱۲۱ درصد افزایش یافته است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com