کد خبر ۱۲۱۴۱۸ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۴

آمادگی کامل راهداری استان قم برای ارائه خدمات به مسافران

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم با اشاره به تعطیلات عید مبعث تا 22 بهمن و افزایش مسافرت‌های هم‌وطنان گفت: 80 نفر عوامل اجرایی با استفاده از 70 دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک، با استقرار در طول راه‌ها و گلوگاه‌های جاده‌ای، ضمن تأمین ایمنی راه‌ها بر نحوه ارائه خدمات سفر نظارت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری فارس از قم، محمد پورتیموری از آمادگی کامل جهت تأمین ایمنی راه‌ها و ارائه خدمات سفر طی ایام پایانی دهه فجر خبرداد و گفت: به دلیل به تقارن ایام پایانی دهه فجر با سالگشت عید بزرگ مبعث که موجبات حضور خیل عاشقان عصمت و طهارت را در شهر مقدس قم و دیگر شهرهای مذهبی کشور فراهم آورده است، کسب آمادگی حداکثری جهت تأمین ایمنی راه‌ها و ارائه خدمات مطلوب سفر به مسافران جاده‌ای در اولویت برنامه‌های تمهیدی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم قرار دارد.

وی ضمن اشاره به موقعیت راه‌های برون‌شهری استان به‌عنوان کریدور ارتباطی 17 استان جنوبی و غربی با مرکز کشور گفت: بنابر تجارب سنوات گذشته مجموعه‌ای از اقدامات معمول و تمهیدی در حوزه‌های راهداری، حمل‌ونقل، مدیریت راه‌ها و... جهت پوشش مناسب سفرهای این ایام فرخنده لحاظ شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم در ادامه گفت: به‌منظور تأمین ایمنی راه‌ها، ارائه خدمات مطلوب سفر و مقابله با پیامدهای احتمالی بارش باران و برف، 80 نفر از عوامل راهدار با استفاده از  70 دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک، در قالب ده اکیپ ثابت و سیار در طول راه‌های استان مستقر می‌شوند.

وی تجهیز 9 راهدارخانه ثابت و موقت در طول راه‌های استان را بخش دیگری از اقدامات این اداره کل جهت پوشش مطلوب سفرهای ایام پایانی دهه مبارک فجر دانست و اظهار داشت: تمامی راهدارخانه‌های مستقر در طول راه‌های استان آماده‌اند تا در صورت ضرورت (وقوع سیل و بارش سنگین برف و...)  نسبت به اسکان موقت مسافران اقدام کنند.

پورتیموری با این توضیح که هماهنگی کامل با شرکت‌های حمل‌ونقل عمومی مسافر جهت ارائه خدمات با حداکثر ظرفیت ناوگان، به عمل آمده، تصریح کرد: طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تمهیدات لازم جهت تأمین ضروری ناوگان عمومی مسافر جهت جایگزینی با اتوبوس‌های درراه مانده (به دلیل نقص فنی و...)  لحاظ شده است.

وی در ادامه به پایش و رصد برخط محورهای جاده‌ای استان توسط 25 دستگاه دوربین نظارت تصویری اشاره و اضافه کرد: همچنین توسط 75 دستگاه سامانه ثبت برخط تخلف، نسبت به کنترل وضعیت ترافیک محورهای مواصلاتی استان به‌صورت شبانه‌روزی اقدام می‌شود.

پورتیموری تجهیز خودرو به ملزومات ایمنی (به‌ویژه زنجیر چرخ، چراغ‌های مه شکن)، اطمینان از سالم بودن خودرو، به‌ویژه سیستم گرمایشی را از ضروریات سفری ایمن طی فصول سرد سال دانست و افزود: توجه به فرامین پلیس‌راه، تعامل با نیروهای راهدار و عوامل امدادی، پرهیز از رانندگی به مدت طولانی، توقف و استراحت در اماکن ایمن (پارکینگ‌های عمومی، اماکن خدماتی بین‌راهی) و... می‌توانند ضامن سفری ایمن و عاری از حادثه باشند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم در خاتمه، ضمن آرزوی سفری ایمن برای تمامی مسافران یادآور شد: هم‌وطنان گرامی قبل از اقدام به سفر، ضمن تماس با سامانه تلفن گویای 141 مرکز مدیریت راه‌ها که در تمامی اوقات شبانه، روز، آماده پاسخگویی است، از وضعیت ترافیک، شرایط جوی و... راه‌ها اطلاع حاصل نمایند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com