کد خبر ۱۲۳۶۴۰ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۰۲

بودجه فرهنگی شهرداری قم به ۸۰۰ میلیارد تومان رسید

به نقل از  شهرداری قم، مهرداد توکلی‌مقدم در خصوص بودجه فرهنگی شهرداری اظهار کرد: هر اتفاق و پیش‌بینی برای ردیف‌های بودجه در زمان تدوین و تقسیم‌بندی انجام می‌شود مه از اصول و سیاستی گرفته‌شده است.

وی با اشاره به اینکه در بودجه کل کشور نیز سهم فرهنگی هر دستگاه اجرایی مشخص است، افزود: طبق قوانین بودجه دستگاه اجرایی هر میزان بودجه جاری داشته باشد، یک تا ۱/۵ درصد به مقوله فرهنگ اختصاص پیدا می‌کند.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم با بیان اینکه سال گذشته ۳/۲ درصد از بودجه شهرداری قم به مباحث فرهنگی اختصاص یافت، اضافه کرد: سال ۱۴۰۳ نزدیک ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی برای شهرداری پیش‌بینی‌شده است.

توکلی‌مقدم با تأکید بر اینکه شهرداری تنها متولی فرهنگی در شهر قم نیست، تصریح کرد: بیشترین نقش شهرداری در این عرصه ایجاد زیرساخت‌ها برای فعالیت سازمان‌های تخصصی و گروه‌های مردمی در این حوزه است که تلاش کردیم در این عرصه منابع موردنیاز برحسب قوانین بودجه تأمین شود.

وی گفت: گاهی بعضی مباحث فرهنگی و مسئله بودجه فرهنگی را به سمت سلیقه‌ای شدن پیش می‌برند درحالی‌که اقدامات در این مسیر باید در راستای قوانین و اسناد راهبردی شهرداری باشد.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری قم افزود: مسائلی همچون آذین‌بندی شهر، ترویج فرهنگ ترافیکی و زیست‌محیطی و آماده‌سازی شهر برای مراسم مذهبی از عرصه‌های جدانشدنی فرهنگ است که شهرداری در آنها نقش ایفا می‌کند.

باشگاه خبرنگاران جوان قم قم

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com