کد خبر ۱۲۳۶۷۲ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۰۰

هفت خیابان اصلی قم بازطراحی می‌شود

لیلی نیک خلق احمدی،مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم اظهار کرد: هفت خیابان اصلی شهر قم با هدف شناسایی و بهبود وضعیت گره‌های ترافیکی، بهبود وضعیت دسترسی‌های عابر پیاده، اجرای مبلمان شهری زیبا و متناسب و بهبود وضعیت فضای سبز و منظر شهری بازطراحی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محور‌های صدوقی، امام خمینی (ره)، انقلاب، شهید کلهری و شهیدان فاطمی ازجمله این محور‌ها هستند، افزود: رفع گره‌های ترافیکی و عبور ایمن عرضی عابر پیاده ازجمله مسائلی است که در تمام این محور‌ها پیگیری می‌شود.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم اضافه کرد: متناسب با هر خیابان و شرایط تاریخی و فرهنگی آن، مبلمان شهری در آن طراحی می‌شود.

نیک خلق احمدی با اشاره به طراحی باغچه‌ها و فضای سبز در این خیابان‌ها، خاطرنشان کرد: در این طرح‌ها تابلو‌های راهنمایی و اطلاع‌رسانی و کیوسک تلفن نیز جانمایی می‌شود.

وی با اشاره به تهیه این طرح برای بلوار آیت‌الله صدوقی ادامه داد: گزینه‌های مختلف توسط مشاور تهیه و بررسی شد که در نهایت گزینه برتر انتخاب‌شده است.

مدیرکل فنی و طراحی شهرداری قم تأکید کرد: در این گزینه تقاطع خیابان اخلاقی با بلوار آیت‌الله صدوقی باز می‌شود تا بار ترافیکی بلوار صدوقی را وارد محور عمار یاسر کند و بار ترافیکی بلوار امین کاهش پیدا کند.

نیک خلق احمدی ادامه داد: طبق این طرح دوربرگردان مقابل ورزشگاه حیدریان و خیابان جهان‌بینی بسته خواهد شد، چراکه تقاطع همسطح اخلاقی ایجاد می‌شود، همچنین خیابان‌های مهدیه و بوعلی برای رفت‌وبرگشت یک‌طرفه خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوان قم قم

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com