کد خبر ۱۲۳۶۸۶ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۹

خریداری بیش از ۹۰ درصد گندم کشت شده در استان قم

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد از گندم کشت شده در استان خریداری و در سیلو ذخیره شده است. 

سعید محمدی افزود: در سال زراعی جاری ۶۴۹۰ هکتار از زمینه‌های استان زیر کشت گندم رفت که ۱۰۹۰ هکتار از این مقدار کشت دیم و ۵۴۰۰ هکتار نیز کشت آبی بوده است. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم با اشاره به بارش‌های نسبتاً خوب در زمستان سال گذشته و بهار امسال گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۱۵ تا ۱۶ هزار تن گندم از سطح گندمزار‌های استان برداشت شود و تاکنون ۱۴ هزار تن از این مقدار از کشاورزان قمی خریداری شده است. 

 محمدی با بیان اینکه امسال هر کیلو گندم معمولی به قیمت ۱۷۵۰۰ تومان و هر کیلو گندم دروم به قیمت ۱۸ هزار تومان خریداری می‌شود افزود: تاکنون نیمی از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است و مابقی مطالبات کشاورزان هم پس از تامین اعتبار از سوی برنامه و بودجه پرداخت خواهد شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تاکید کرد: کشورمان امسال نیز همچون سال گذشته در تولید گندم به خودکفایی کامل رسیده است و هیچ مشکلی در تامین گندم نخواهیم داشت. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان قم با اشاره به مصرف سالانه بیش از ۱۷۰ هزار تن گندم در استان گفت: گندم کشت شده در قم تنها جوابگوی مصرف یک ماه استان است و مابقی نیاز استان از سایر استان‌ها از جمله خوزستان، کرمانشاه و گلستان تامین می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان قم قم

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com