کد خبر ۱۲۳۶۹۸ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۸:۰۳
در گفت‌وگو با قم‌نا مطرح شد:

ماجرای اختصاص اماکن دولتی و فرهنگی برای برگزاری مراسم ازدواج جوانان به کجا کشیده شد؟؟

اختصاص اماکن دولتی و فرهنگی استان قم برای مراسم ازدواج جوانان به‌صورت رایگان یا با بهای کمتر از سایر تالارها از جمله طرح‌هایی بود که با استقرار دولت سیزدهم در قم قرار بود اجرایی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، با این وجود پس از گذشت حدود یک سال و نیم از تصویب این طرح، نرخ تالارهای دولتی در امکانات این تالارها نه‌تنها کاهش پیدا نکرد، بلکه با افزایش بعضا غیرمنطقی و جهش‌های چندباره همراه بود.

البته تخصیص اماکن دولتی و فرهنگی استان قم به تالارهای مراسمات ختم نمی‌شود و در همان زمان گفته شد که جوانان می‌توانند برای برگزاری مراسم ازدواج از سالن‌های ورزشی، زمین‌های چمن، فرهنگسراها، سالن‌های در اختیار اداره ورزش و جوان و سایر ادارات استفاده کنند.

ابراهیم سانی‌خانی مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان قم دهم اسفند ماه سال ۱۴۰۱ در پاسخ به خبرنگار قم‌نا، اجرای مصوبه فوق از سوی تمامی دستگاه‌های دولتی را الزامی دانست و اعلام کرد که این اداره به عنوان متولی امور مربوط به جوانان به جد پیگیر این موضوع است.

وی همچنین از فرهنگسرای جوان قم و سالن بعثت متعلق به اداره ورزش و جوانان استان را از جمله مکان‌های پیشنهادی برای برگزاری مراسم ازدواج جوانان در قم معرفی کرد و از همگان دعوت کرد تا برای برگزاری مراسمات ازدواج خود از این سالن‌ها استفاده کنند.

پیگیری‌های جدید قم‌نا از مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان قم نشان می‌دهد که این مصوبه به دلایلی از جمله عدم آمادگی‌های لازم برای برگزاری مراسم در چنین سالن‌هایی، از دایره اجرا خارج شده است.

در همین خصوص ابراهیم سانی‌خانی طی گفت‌وگو با خبرنگار قم، اظهار کرد: تخصیص اماکن دولتی و فرهنگی استان قم برای برگزاری مراسم ازدواج مراجعه‌کننده نداشته و فضا نیز فضایی نیست که بشود این اتفاق را آنجا رقم زد.

وی در تشریح دلایل و چرایی عدم استقبال جوانان از سالن‌های دولتی، تصریح کرد: عروس‌ها برای شان خود نمی‌پذیرند که مراسم‌ها آن‌ها در چنین اماکنی برگزار شود، چون سالن‌ها به صورت ورزشی هستند. مجموعه‌های ورزشی را نمی‌توان تغییر داد و بحث ما در این بود که ادارات به کارکنان خود خدمات دهد و در مراسماتی از قبیل عروسی از زیر ساخت های خود در اختیار کارکنانش قرار دهد.

سانی‌خانی اضافه کرد: به همین دلیل ما با دستگاه‌های دیگر که برای درگیر ادارات در حال رایزنی هستیم تا در صورتی که مراسماتی وجود داشت، در محل هایی مربوط به سایر ارگان‌ها برگزار شود.ما نیز لازم است مجموعه‌هایی مختص این مراسمات تهیه کنیم؛ برای نمونه سپاه، آموزش‌وپرورش، بنیاد شهیددر این زمینه دارای تالارهای اختصاصی هستند که ورودی آن برای کارکنان و افراد تحت پوشش خود رایگان است با این حال باقی ادارات در این زمینه بسیار ضعیف عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه در قانون اشاره‌ای به ارائه خدمات رایگان از سوی تالارهای خودگران نشده است، خاطرنشان کرد: این گونه مراسم‌ها باید با هزینه کم و در حدی که مجموعه گردانده شود، برگزار شود.

سانی‌خانی با تاکید بر اینکه در حوزه خصوصی‌سازی و واسپاری ما باید تمام امور محوله را به مردم واگذار کنیم، عنوان کرد: در حوزه خدماتی ما می‌توانیم زمین‌های دولتی برا به نرخ دولتی در اختیار بخش خصوصی بگذاریم؛ ولی اینکه خود دولت بخواهد تصدی‌گری کند امکان‌پذیر نیست.

سانی‌خانی در پایان ابراز کرد: البته با تالارها نیز صحبت‌هایی مبنی بر ارائه تخفیف به مردم شده است و اپلیکیشنی که امروز رونمایی شد مربوط به سال شیرین تمام تالارها و آن‌هایی که برای مشتریان خود تخفیف قائل می‌شوند، اسامی آن‌ها در این اپلیکیشن آمده است.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com