کد خبر ۱۲۴۰۶۹ انتشار : ۱۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۶

تولید کفش و موتور در زندان‌های قم

علی اصغر رنجبر ، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ارتقای مهارت افزایی زندانیان گفت: یکی از دغدغه‌های مهم بنده و مجموعه همکارانم مربوط به بحث مهارت آموزی توام با اشتغال به منظور اشتغال مولد و توجه به اشتغال بعد از آزادی زندانیان است.

مدیر کل زندان‌های استان قم با بیان اینکه ممکن است بسیاری از افراد مشاغلی را بلد باشند اما به انجام آن علاقه نداشته باشند، افزود: بنابراین فهرستی از علایق آن‌ها را تهیه کردیم و متناسب با آن آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای را در اختیارشان قرار دادیم.

رنجبر افزود: استاندار دستگاه‌ها را مکلف کرد که در حوزه تولیدات زندان موثر باشند و اموری را که می‌شود به زندان واگذار کرد واگذار کنند و در زندان تولید شود.

مدیر ‌کل زندان‌های استان قم با تاکید بر اینکه در این راه کمیته امداد و فنی و حرفه‌ای کمک زیادی به ما کردند، عنوان کرد: با توجه ویژه شخص استاندار به حوزه اشتغال زندانیان، جلسات خاص ویژه اشتغال این قشر برگزار شد.

رنجبر با تاکید بر اینکه این اقدام در کشور بی نظیر بوده است، گفت: وقتی همه ما دغدغه مان اشتغال است و می‌دانیم‌ که عامل اصلی بزهکاری بیکاری است، تکلیف شرعی و اجتماعی ایجاب می‌کند که هرچه در توان داریم به کار گیریم.

مدیر کل زندان‌های استان قم با بیان اینکه یک خط تولید کفش به زندان آمده است، گفت: یک کارگاه خیاطی هم در زندان ایجاد شده و با دستور استاندار به حوزه مدارس و سازمان صمت، باید کمک کنند تا دوخت لباس فرم مدارس در حوزه زندان باشد.

رنجبر با اشاره به اینکه یک کارخانه تولید شوینده‌جات و موتور سیکلت هم مربوط به زندان است، تصریح کرد: باید دستگاه‌های متولی و دولتی کمک کنند تا بعضی از کالاها که در زندان تولید می‌شود و در ثبت و سفارش ارز به مشکل بر نخورند، زیرا وقتی کالا به گمرک می‌آید و ترخیص نمی‌شود ممکن است برای خطوط تولید و به دنبال آن، معیشت نیروها که وابسته به این کار و درآمدشان است مشکلاتی ایجاد شود.

مدیر کل زندان‌های استان قم خطاب به کسانی که در زمینه اشتغال زندانیان فعالیت می‌کنند، گفت: این ها سربازان گمنام اصلاح و تربیت هستند که هیچ کجا دیده نمی‌شوند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان قم قم

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com