کد خبر ۱۲۴۰۷۲ انتشار : ۱۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۰۳

آمادگی صد درصدی قم برای برگزاری دور دوم انتخابات

حسن محبوبی، با اشاره به روند برگزاری انتخابات در روز هشتم تیرماه گفت: استان قم باتوجه به شرایط و ساختاری که دارد آمادگی ۱۰۰ درصدی را برای برگزاری یک انتخابات خوب داشت،روز جمعه از ساعت ۶ صبح همکاران ما در ستاد‌های انتخاباتی آماده بودند تا شرایط را برای حضور اعضای شعب اخذ رأی فراهم آورند.

محبوبی گفت: از ساعت ۸ صبح انتخابات آغاز شد و طبق تجربیات گذشته و مشکلاتی که قبلا پیش‌بینی کرده بودیم همگی مرتفع شد. مشکلی برای روند انتخابات وجود نداشت. بر اساس قانون تا ساعت ۶ بعدازظهر روند انتخابات به خوبی انجام شد. پس از ساعت ۶ هم طبق اعلام وزارت کشور زمان تمدید می‌شد.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم بیان کرد: الحمدلله با مشارکت قوی مردم توانستیم انتخابات خوبی را برگزار کنیم.

محبوبی عنوان کرد: بیشترین حجم جمعیت از ابتدای صبح تا ساعت ۱۱ در شعب بودند. از ساعت ۶ بعدازظهر به بعد هم شاهد افزایش حجم جمعیت در شعب اخذ رأی بودیم.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم در پاسخ به این سوال که وضعیت مشارکت در شهرستان‌های کهک و جعفرآباد به چه صورت بود، تصریح کرد: شهرستان کهک باتوجه به شرایطی که دارد و اینکه مردم قم روز‌های جمعه به سمت کهک می‌روند، ظرفیت مشارکت مردم از ۱۰۰ درصد هم بیشتر بود.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم گفت: تعداد ۲۷ شعبه در شهرستان کهک بود. بسیاری از مردم به شعب ما در کهک مراجعه می‌کردند. تعرفه‌ها را مجدد افزایش دادیم. فرماندار کهک با مدیریت و هماهنگی‌های استانداری انتخابات خیلی خوبی را برگزار کرد. در جعفرآباد مشارکت بالای ۸۰ درصد بود. شهر قم هم با ۵۷ درصد مشارکت خوبی داشت.

محبوبی در پاسخ به این سوال که آیا در روند انتخابات مشکل هم داشتیم، افزود: استاندار محترم طی جلسات متعدد با مسئولان و مدیران تامین کننده زیرساختی استان هماهنگی‌های لازم را برای شرکت مخابرات، شرکت برق و شرکت‌های مربوط به ارتباطات سیار انجام داد و مشکلی ایجاد نشد.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم گفت: زیرساخت‌های استان قم در سطح کشور از رتبه بالایی برخوردار است. تمام شرایط برای انتخابات دور دوم روز جمعه به صورت ۱۰۰ درصدی آماده است. ما در ۴ ناحیه در سطح استان آمادگی کامل داشتیم. یک تیم ستاد سیاسی از استانداری در سطح ستاد‌های استان با حضور استاندار کلید خورد.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم بیان کرد: ما به همراه استاندار محترم راس ساعت ۶ در استانداری حضور داشتیم و تا پایان وقت اخذ رأی و ساعت ۱۲ حضور داشتیم. در ۴ ناحیه که توسط آقای فرماندار پیش‌بینی شده بود. آمادگی کامل برای توزیع امکانات وجود داشت و طبق شرایط شعب امکانات در اختیارشان قرار می‌دادیم.

محبوبی عنوان کرد: شهرستان‌های کهک و جعفرآباد هم توسط پیگیری‌های فرماندار روند اجرایی بسیار خوب و منظمی داشت. مشکلی هم درخصوص شناسنامه و کارت ملی افراد وجود نداشت، ولی بسیاری از افراد کارت ملی‌شان مفقود شده بود و برای صدور با مشکل روبه‌رو شدیم.

 مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری قم عنوان کرد: افراد بدون کارت شناسایی، چون دستگاه احراز هویت کاملا الکترونیکی است به هیچ عنوان نمی‌توانند رأی دهند. افرادی که درخواست کرده بودند می‌توانند برای دریافت کارت ملی و شناسنامه خود به ثبت احوال مراجعه کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان قم قم

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com