کد خبر ۱۲۴۰۷۴ انتشار : ۱۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۵

فرهنگ‌سازی اصلاح الگوی مصرف از مدارس آغاز شود

مدیر حوزه‌های علمیه کشور فرهنگ‌سازی الگوی مصرف را از جمله وظایف مهم آموزش و پرورش دانست و در ادامه افزود: در این بین حوزه علمیه نیز وظیفه دارد در بخش‌های تبلیغی و شبکه‌های مرتبط این آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی را انجام دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: بحث آب، برق و انرژی استان نیازمند یک برنامه‌ریزی جدی و بلندمدت است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور  عنوان کرد: در مباحث مرتبط با تأمین آب استان قم، ایجاد سد و انتقال آب از دریا هرچه سریع‌تر در دستور کار قرار بگیرد همچنان که برخی استان‌ها انجام داده‌اند.

امام‌جمعه قم با بیان اینکه باید یک نگاه کلان و راهبردی در تامین انرژی استان داشت، بیان کرد: لازم است از همه ظرفیت‌های درون‌استانی و ملی استفاده کرد و طرح‌ها را پیش برد؛ بسیاری از کشور‌ها انرژی بادی و خورشیدی را دنبال می‌کنند، ما هم باید با یک جهش به انرژی‌های تجدیدپذیر بپردازیم تا بار مصرف گاز سبک شود.

آیت الله اعرافی، هم‌افزایی و همکاری همه دستگاه‌های قم برای پیشبرد اهداف کلان استان را ضروری دانست و بیان کرد: باید مسائل اساسی استان را شناسایی کرد و با کمک استاندار، نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و سایر بخش‌های مربوطه به حل آنها پرداخت.

در ابتدای این دیدار مرتضی خوش‌لهجه، مدیرعامل شرکت گاز استان قم به بیان گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این شرکت پرداخت.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com