کد خبر ۱۲۴۰۸۱ انتشار : ۱۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۰۸
رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در قم:

تواضع شهید امیرعبداللهیان در وزارت امور خارجه زبانزد بود

قم- رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در قم گفت: ادب شهید امیرعبداللهیان در وزارت امور خارجه زبان زد بود به گونه‌ای که در تعامل با همکاران،مردم و منتقدان بسیار فروتنانه و مودب رفتار می‌کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرنگار مهر، حمید مکارم ظهر یکشنبه در سوگواره اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با عنوان «اربعین شهید رئیسی عزیز و شهدای پرواز اردیبهشت» که با حضور جمعی از شاعران، نویسندگان و هنرمندان در سالن همایش کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای قم برگزار شد، با اشاره به ارتباط کاری خود با شهید امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه شهید گفت: من در ده سالی که در قم حضور دارم خیلی سخنرانی نکردم؛ اما بعد از شهادت شهدای خدمت و به ویژه شهید امیرعبداللهیان به جهت آشنایی دیرینه با ایشان و رابطه تنگاتنگی که بین ما ایجاد شده بود، خاطرات زیادی از ایشان دارم دوست دارم با مردم عزیز در میان بگذارم.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در قم اضافه کرد: روز گذشته در وزارت امور خارجه بودم و با تعدادی از مدیران ارشد وزارتخانه دیدارهایی داشتم و هنوز فضای حاکم بر وزارت امور خارجه به گونه‌ای است که کسی شهادت ایشان را باور نکرده است.

مکارم ادامه داد: یکی از مدیران وزارت امور خارجه دیروز می‌گفتند که سه روز بعد از شهادت شهید امیرعبداللهیان به دفترشان رفتیم و نظم و ترتیب عجیب مطالب ایشان که نشانه نظم شخصیتی ایشان بود بسیار برایمان قابل توجه بود؛ همچنین دفتر یادداشت‌های شخصی ایشان که در هر ملاقاتی صحبت‌های طرف مقابل را یادداشت می‌کردند در دفتر ایشان به چشم می‌خورد که نشان از تواضع ایشان بود.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های ایشان، خانواده دوستی بود که چون ایشان به جهت مشغله کاری کمتر فرصت می‌کردند با خانواده باشند، گاهی در سفرهای کاری و دیدار با مراجع، با خانواده به قم سفر می‌کردند و در طول سفر بسیار حساس بودند که مخارج خانواده ایشان از حساب شخصی ایشان پرداخت شود.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در قم پیرامون توجه شهید امیرعبداللهیان به همکارانشان خاطرنشان کرد: ایشان خیلی پیگیر مسائل شخصی همکاران بودند و مشکلات آنها را شخصاً پیگیری می‌کردند و یا اگر یکی از اعضای خانواده آنها فوت می‌کرد شخصاً پیام می‌دادند و تماس می‌گرفتند.

وی افزود: ادب شهید امیرعبداللهیان در وزارت امور خارجه زبان زد بود به گونه‌ای که در تعامل با همکاران و مردم و حتی منتقدان بسیار فروتنانه و مؤدب رفتار می‌کردند و حتی در تعاملات کاری به جای کار دستوری، اقناعی عمل می‌کردند.

مکارم در پایان ابراز داشت: شهید امیرعبداللهیان از پایین‌ترین رتبه‌ها در وزارت خارجه آغاز کردند و با تلاش خودشان سلسله مراتب را طی کرده و به وزارت رسیدند و در طول وزارت ایشان هم رابطه ما با کشورهای عربی و منطقه بسیار بهتر شد و وزارت امور خارجه در مدت مدیریت ایشان به عنوان وزارت نمونه در دولت انتخاب شد.


https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com