کد خبر ۱۲۴۱۱۰ انتشار : ۱۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۱۰
مدیر کل راه و شهرسازی استان قم:

۷۵ هزار مسکن دولتی در قم در حال ساخت است

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با بیان اینکه تکلیف استان قم در نهضت ملی مسکن ۶۳ هزار واحد مسکونی بود، تصریح کرد: با این حال ۷۵ هزار واحد در استان در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز قم، حسین زنجیرانی فراهانی در جمع خبرنگاران گفت: در استان قم بیش از ۲۰۳ هزار متقاضی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند که هم اکنون بیش از ۷۵ هزار واحد در حال ساخت و حدود ۵۸ هزار واحد دیگر در انتظار الحاق و یا دریافت تسهیلات بانکی هستند.

وی در خصوص جزییات ساخت ۷۵ هزار واحد مسکونی گفت: بیش از ۳۵ هزار واحد مسکونی به صورت آپارتمانی در سایت‌های ۵۶۰، ۲۷، ۲۲ و ۱۷ هکتاری پردیسان و سایت‌های دیگر در حال ساخت است.

زنجیرانی افزود: ۱۰ هزار واحد به صورت یک طبقه حیاط دار در سایت‌های پرنیان، قنوات، سلفچگان، جعفریه، دستجرد، کهک و ... در حال ساخت است؛ ۱۰ هزار واحد نیز در بخش خصوصی و در قالب واحد‌های خود مالک یا بافت فرسوده با بهره مندی از تسهیلات بانکی در حال نوسازی هستند.

وی خاطر نشان کرد: بیش از ۲۰ هزار قطعه زمین هم به صورت انفرادی و در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حال واگذاری است.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com