کد خبر ۱۲۴۱۱۲ انتشار : ۱۶ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۰۷:۲۳
امام جمعه قم:

راه امام حسین(ع) را در پیچ‌های تاریخی گم نکنیم

امام جمعه قم گفت: عاشورا بهترین مدرسه ولایت است و تنها صحنه عاشورا و کربلا است که در آن دوقطبی ولایت الله و ولایت طاغوت کاملاً محرز و مشخص بود و کسی که در کربلا وجود داشت باید یکی را انتخاب می‌کرد و نمی‌توانست خیمه بینابین و میانه را انتخاب کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری ایسنا، آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه ۱۵ تیرماه که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه یکی از علائم تقوا را حفظ آبروی مؤمنان دانست و گفت: در ایام انتخابات حفظ آبروی افراد مؤمن مورد آسیب قرار گرفت درحالی‌که خداوند متعال از این گناه به‌شدت نهی کرده است؛ آبروی مؤمن مانند جان و مال او و بلکه بالاتر باید از آسیب‌ها مصون بماند.

 وی با اشاره به انتخابات گفت: امروز به حول و قوه الهی با رأی مردم منتخب مردم مشخص خواهد شد و با تنفیذ رأی مردم توسط رهبر معظم انقلاب آن‌کس که آرای بیشتری را کسب کرده رسماً رئیس‌جمهور کشور می‌شود و باید بعد از تعیین کابینه و کسب رأی اعتماد از مجلس برای رفع مشکلات مردم تلاش کند و به آنچه وعده داده طبق قانون عمل کند.

 آیت‌الله سعیدی با اشاره به نام‌گذاری شنبه ۱۶ تیرماه به‌عنوان روز مالیات گفت: مالیات از منطقی‌ترین و بهترین شیوه‌های تأمین بودجه و هزینه‌های کشور است و باید مردم نسبت به پرداخت مالیات اهتمام داشته باشند.

 وی در رابطه‌ با آغاز ماه محرم از روز یکشنبه عنوان کرد: عاشورا بهترین مدرسه ولایت است و تنها صحنه عاشورا و کربلا است که در آن دوقطبی ولایت الله و ولایت طاغوت کاملاً محرز و مشخص بود و کسی که در کربلا وجود داشت باید یکی از دو خیمه‌گاه را انتخاب می‌کرد و نمی‌توانست خیمه بینابین و میانه را انتخاب کند.

 امام‌جمعه قم با بیان اینکه ما مردم بری اینکه تشخیص صحیحی داشته باشیم و در این پیچ‌های تاریخی راه امام حسین (ع) را گم نکنیم باید به منابعی مانند زیارت عاشورا مراجعه کنیم، افزود: زیارت عاشورا به ما نشان می‌دهد که با دو اسلام روبرو هستیم؛ یکی اسلام امام‌حسینی یعنی اسلام جهاد و عزت و دیگری اسلام یزدی، اسلام سکوت و ذلت.

 وی با اشاره به سالروز سرکوب مردمی که در مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب تجمع کرده بودند، تمام احکام الهی از جمله عفاف و حجاب را دارای حکمت دانست و گفت: از آیات مربوط به عفاف و حجاب استفاده می‌شود که دلیل اصلی حجاب و عفاف برای زنان و مردان، پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های اخلاقی در جامعه و حفظ امنیت است.

 آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه در قرآن کریم از آشکارکردن زینت‌ها و نوع ناسالم رابطه زنان و مردان و بروز ناهنجاری‌های جنسی نهی شده است، گفت: بر اساس آیات قران منشأ بسیاری از مزاحمت‌ها نسبت به بانوان نوع رفتار و جلوه‌نمایی خود آنها است و در آیه‌ای می‌فرماید اگر زنان مسلمان پاک‌دامنی بورزند برایشان بهتر است و امیدواریم مردم در این عرصه با انتخاب درست راه نفوذ دشمنان و شیاطین را بر روی خود و جامعه ببندند.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com