کد خبر ۱۲۴۱۲۹ انتشار : ۱۷ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۱۳
سرپرست مبلغان اعزامی از قم به هرمزگان خبر داد؛

ادارات قم روز دوشنبه به‌خاطر آلودگی هوا تعطیل شد

کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گردوغبار استان قم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فردا (دوشنبه ۱۸ تیر) ادارات استان قم (به‌جز دستگاه‌های خدمات‌رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند) تعطیل اعلام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) از روابط عمومی استانداری قم، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حد بسیار ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی پیش‌بینی می‌شود.

اطلاعیه بیان کرده است: درخواست می‌شود اصناف و مدیران بخش خصوصی نیز با بیماران قلبی و ریوی و گروههای حساس همکاری لازم را با کارکنان خود داشته باشند و کلاس‌های کلیه مؤسسات و آموزشگاه‌ها شامل مراکز علمی آزاد، آموزشگاه‌های زبان، اعم از دولتی و غیردولتی و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی، دوشنبه ۱۸تیرماه تعطیل خواهد بود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، نوشیدن مایعات و استفاده از ماسک، جهت کاهش اثرات گرد و خاک توصیه می‌شود و متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهرها مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام و توزیع ماسک در این میادین صورت پذیرد.

اطلاعیه حاکی است: فعالیت تمامی معادن و کارگاه‌های عمرانیِ منشا گرد و خاک تعطیل اعلام می‌شود و ادارات حفاظت محیط زیست، صمت، شهرداری، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی ملزم به نظارت بر این واحدها هستند.

اطلاعیه کارگروه مدیریت شرایط اضطرار پدیده گردوغبار استان قم در پایان آورده است: هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهرها ممنوع است و اداره کل ورزش و جوانان ملزم می‌باشد با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را اتخاذ نماید و امتحانات دانشگاه‌ها طبق برنامه ها برگزار خواهدشد و تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com