کد خبر ۱۲۴۱۳۳ انتشار : ۱۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۴۵

دمای هوای قم تا پایان هفته جاری افزایش می یابد

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، دمای هوای قم تا پایان هفته جاری روند افزایش را خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی هواشناسی، امروز سه شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ آسمان صاف، در برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و گردوخاک رخ خواهد داد.

روز چهارشنبه نیز در برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید و گردوخاک انتظار می‌رود. روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا روز پنج‌شنبه روند نسبی افزایش دما خواهیم داشت. امروز سه شنبه ۱۹ تیرماه آسمان استان قم صاف تا قسمتی ابری، در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک با کمینه دمایی ۲۶ و پیشینه دمایی ۴۲ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

با توجه به هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان قم در خصوص افزایش سرعت وزش باد و تقویت الگوی انتقال گرد و خاک به استان و کاهش دید افقی و کیفیت هوا، تشدید آلودگی هوا و افزایش شاخص آلودگی هوا در حد بسیار ناسالم برای تمامی گروه‌ها و همچنین ضرورت مدیریت مصرف انرژی، کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای قم ادارات استان به جز دستگاه‌های خدمات رسان و اداراتی که دارای نوبت کاری یا کشیک هستند را از ساعت ۱۱ صبح امروز سه شنبه ۱۹ تیرماه تعطیل اعلام کرد.

از ابتدای هفته جاری آلودگی شدید هوا ناشی از خیزش گرد و غبار سبب شده تا روز دوشنبه نیز تعطیل اعلام شود.

از شهروندان قمی درخواست شده تا در این شرایط از تردد غیرضرور در شهر خودداری کنند و بیماران قلبی و عروقی نیز نباید در محیط خارج از منزل حضور یابند.

در برخی از ساعت‌ها شدت گرد و غبار در استان قم به گونه‌ای است که دید افقی به چندین متر کاهش یافته است.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com