کد خبر ۷۶۸۵۳ انتشار : ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
استاندارقم عنوان کرد؛

گردشگری سلامت در دنیای امروز از مهم‌ترین سرمایه‌ها محسوب می‌شود

سرمست گفت:صنعت گردشگری و به‌ویژه گردشگری سلامت در دنیای امروز از نظر کسب درآمد از اساسی‌ترین سرمایه‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، بهرام سرمست استاندار قم جمعه شب در آیین گرامیداشت روز پزشک در سالن جلسات مرکز همایش‌های غدیر قم گفت: صنعت گردشگری و به‌ویژه گردشگری سلامت در دنیای امروز از نظر ایجاد ارزش‌افزوده و کسب درآمد از مهم‌ترین و اساسی‌ترین سرمایه‌ها محسوب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت نظام سلامت در سطح یک جامعه عنوان کرد: ستون خیمه سلامت، جامعه پزشکی است، اما رفتار بیماران نیز دراین بین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

وی گفت: برای رسیدن به اهداف کلان نظام سلامت و افزایش سرانه‌های سلامت در جامعه در درجه نخست جامعه پزشکی باید به رسالت‌ها و نقش محوری خود وفادار باشد.

سرمست یادآورشد: بدون داشتن یک نگرش سیستمی و نظام‌مند به جامعه پزشکی، تامین سلامت جامعه به موفقیت منجر نمی‌شود.

سرمست ابراز کرد: پزشکان در صورتی می‌توانند به نقش تاریخی و محوری خود عمل کنند که خود را متعلق به جامعه دانسته و از هرگونه خودبینی و نگاه درآمدی به پزشکی خودداری کنند.

سرمست بیان کرد: نظام پزشکی در ارتباط با اصلاح رویه‌ها و اخلاق پزشکی و حرفه‌ای، ارتقای دانش پزشکی، آموزش مستمر به اعضای جامعه پزشکی، اصلاح قوانین و اجرای ضوابط خاص پزشکی همت بیشتری داشته باشد. همچنین در رسیدن قم به استاندارد‌های پزشکی و تجهیز مراکز درمانی برنامه‌ریزی کند.

استاندار قم گفت: ارتقای سلامت الکترونیک نیاز مهمی است که دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به رسیدن به این هدف اساسی اقدام کند.

وی تصریح کرد: اگر جایی مشاهده می‌شود که پزشکان از منزلت اجتماعی خود فاصله گرفته‌اند صرفا به دلیل فاصله افتادن از رسالت تاریخی آنان در رابطه با مساله سلامت جامعه و نگاه سرمایه‌ای به مساله درمان است.

در این آیین با اهدای لوح تقدیر از جمعی از پزشکان نمونه استان تجلیل به عمل آمد.

همچنین از جمعی از پزشکان استان که در مسابقات ورزشی تیراندازی، دارت، تنیس روی میز و شطرنج، حائز رتبه‌های برتر شده بودند نیز تجلیل شد.

اول شهریور سالروز تولد ابن‌سینا پزشک حاذق قرن چهارم هجری قمری ایران است که به‌عنوان روز پزشک در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران نام‌گذاری شده است.

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com