کد خبر ۷۸۵۰۳ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶
عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری عنوان کرد؛

انتقاد آیت‌الله خاتمی از بی‌حجابی در قم

آیت الله خاتمی گفت:حوزه انقلابی تنهابه معنای شعاردادن نیست بلکه به این معنی است که هرجامسئولیتی قبول کنند،پایگاه انقلاب باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری قبل از ظهر دوشنبه در درس اخلاق که در مؤسسه فقهی امیرالمؤمنین (ع) قم برگزار شد، گفت: سخن مقام معظم رهبری در خصوص مقاومت دارای نفی و اثبات است، نفی آن، یعنی مذاکره با آمریکا در هیچ سطحی نباید انجام گیرد؛ منظور از اثبات هم همان مقاومت است که در ایران و جهان اسلام تحقق پیدا کرده است.

آیت الله خاتمی در خصوص مقاومت نیز افزود: مقاومت یعنی اینکه رئیس جمهور لبنان گفته بود «اگر حزب الله نبود، تمام لبنان، موصل شده بود».

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: رایس در خاورمیانه به دنبال آن بود که عراق، سوریه و لبنان زیر سلطه آمریکا قرار بگیرند، اما به فضل خدا ناکام شد و به اهدافش دست نیافت.

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات معیشتی طلاب افزود: در گذشته نیز مشکلات معیشتی بود، ولی تحمل می‌کردند، اما با وجود همه شرایط نباید اجازه داد انگیزه معنوی رنگ ببازد.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری ادامه داد: حتی قبل از انقلاب نیز افرادی که بی‌حجاب وارد قم می‌شدند، چادر سرشان می‌کردند؛ اما اکنون به آسانی چادر از سر برداشته شده است و متأسفانه در کمال وقاهت هنجار شکنی می‌کنند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه متأسفانه گناه در فضای مجازی و ... بیداد می‌کند، تصریح کرد: گاهی اطراف حرم حضرت معصومه (س) صحنه‌هایی مشاهده می‌شود که قبل از انقلاب هم کسی جرأت چنین حرکاتی را نداشت.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه منظور از مطالبه‌گری دعوا کردن نیست، افزود: امروز اداره کردن حوزه با وجود مشکلات مالی بسیار سخت است و بسیاری از طرح‌ها به دلیل نبود پول اجرا نشده است.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری در خصوص ویژگی‌های طلبه فاضل نیز تصریح کرد: طلبه فاضل در حوزه علمیه کسی است که بیشتر در دروس اشکال می‌کند و ایراد علمی می‌گیرد، زیرا ارزش طلاب را از روی نقادی در دروس می‌توان شناخت.

آیت الله خاتمی بیان کرد: مؤسس حوزه و سایر فقها و مجتهدین اهل توسل به اهل بیت (ع) بودند و نوحه خوانی می‌کردند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری یکی از خصوصیات حوزه را انقلابی و بانشاط بودن دانست و افزود: حوزه انقلابی تنها به معنای شعار دادن نیست بلکه به این معنی است که خروجی آن، هر جا بروند و مسئولیتی قبول کنند، پایگاه انقلاب باشند.

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com