کد خبر ۷۸۵۶۲ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۶

27هزار کارت نائب الشهید بین زائران اربعین توزیع می‌شود

مسئول طرح نائب الشهید گفت:این طرح باهدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود،طرح نائب الشهید به معرفی 100 شهید مدافع حرم و شاخص استان قم و شهدای شاخص کشوری و بین الملل می‌پردازد و 27 هزار کارت نائب الشهید بین زائران اربعین توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، مجتبی سیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اقدامات فرهنگی صورت گرفته توسط قرارگاه مردمی اربعین استان اظهار داشت: خاطرات هشت‌ساله دفاع مقدس ثروت عظیمی است که باید آن را ترویج دهیم، سیره عملی شهدا باید همواره موردتوجه باشد که بر اساس منویات مقام معظم رهبری در قرارگاه اربعین ایستگاه روایتگری برپا کردیم که تا آخرماه صفر ادامه دارد.

طرح نائب الشهید باهدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود

وی افزود:طرح نائب الشهید یک طرح ملی است که باهدف معرفی شهدا به جامعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تحکیم پیوند عاطفی فرهنگی و ارزشی بین نسل جوان دوران دفاع مقدس و نسل جوان امروز و همچنین معرفی شهدای مدافع حرم و بیان سیره عملی و رفتاری و سبک زندگی شهدا به نسل جوان برگزار می‌شود.

مسئول طرح نائب الشهید بابیان اینکه در این طرح کتاب زندگی‌نامه شهدا و فلش کارت و بروشور تقدیم زائران حسینی می‌شود،ادامه داد: محتوای اربعین و راهنمای زائران در این طرح اهدا می‌شود، در ایستگاه نائب الشهید کارت‌های "نائب الشهید" به زائرین تقدیم می‌شود که همراه با معرفی شهدا و کتب سیره شهدا و روایت گری توسط خانواده‌های معظم شهدا و راویان انجام می‌گردد.

سیاری بیان کرد: برادران زائر می‌توانند صبح‌ها ساعت 9 الی اذان ظهر و همچنین عصرها از ساعت 16/30 الی 23 به مصلی قدس مراجعه کرده و کارت نائب الشهید را تحویل بگیرند، خواهران نیز  ساعت 9 الی اذان ظهر و عصرها از ساعت 16/30 الی 20 به صحن صاحب‌الزمان(عج) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) مراجعه کرده و در این طرح شرکت کنند.

ایستگاه نائب الشهید در مصلی و حرم کریمه اهل‌بیت(ع) برپاشده است

وی تصریح کرد: ایستگاه نائب الشهید در مصلی قدس ویژه برادران و حرم حضرت معصومه(س) ویژه خواهران برپاشده و به معرفی 100 شهید مدافع حرم و شاخص استان قم و شهدای شاخص کشوری و بین الملل می‌پردازد، 27 هزار کارت نائب الشهید چاپ‌شده و بین زائران اربعین توزیع می‌شود که با این کار تلاش کردیم زائران با شهدا انس بگیرند و به نیابت از شهید زیارت کرده و با آن‌ها ارتباط پیدا کنند.

مسئول طرح نائب الشهید افزود: در ایستگاه نائب الشهدا هر شب مراسم روایتگری شهدا برگزار می‌شود که به زبان فارسی روایت می‌شود و مترجم نیزکار ترجمه را انجام می‌دهد.

سیاری خاطرنشان کرد: برنامه‌های مختلفی ازجمله ویژه‌برنامه‌های تبیین گفتمان ولایت و امربه‌معروف ونهی از منکر، اجرای سرود و طرح میثاق با شهدا، روایت اربعین، روایت دفاع مقدس و مدافعین حرم ازجمله برنامه‌هایی است که توسط قرارگاه مردمی اربعین در استان قم برگزار می‌شود.

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com