کد خبر ۸۱۸۵۹ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۴
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم:

نرخ کرایه تاکسی‌های قم تا پایان امسال تغییر نمی کند

عزتی گفت: تا پایان امسال به هیچ عنوان نرخ کرایه تاکسی‌های قم افزایش نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم (قم‌نا)، مرتضی عزتی مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: تاکنون ۲۵ دستگاه در دو خط مجهز به سیستم پرداخت الکترونیک به صورت آزمایشی شده‌اند تا نقاط ضعف و قوت آن مشخص و ارزیابی شود.

عزتی با اشاره به وجود دو مسئله در تأخیر راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیک در تمام خطوط استان، بیان کرد: برخی از مسافران بدلیل نداشتن اینترنت امکان استفاده از این سیستم را ندارند، همچنین رمز دوم یکبار مصرف از دیگر مشکلات آن است که با توجه به اینکه ۶۰ درصد از سفر‌های داخل قم زیر سه کیلومتر است و از طرفی دریافت رمز دوم یکبار مصرف زمان‌بر است استفاده از این سیستم با مشکلاتی مواجه شده است.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: تا اسفندماه امسال ۳۰۰ تاکسی دیگر بعد از ارزیابی مشکلات این سیستم و برطرف شدن آن‌ها مجهز به آن خواهند شد.

او صدور کارت شهروندی از طریق فناوری اطلاعات شهرداری را یکی از راه حل‌های مناسب برای رفع مشکلات و همچنین سهولت بیشتر در راه‌اندازی این سیستم دانست.

عزتی با بیان اینکه در صورت دریافت کرایه بیشتر با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد، عنوان کرد: مسافران می‌توانند در صورت تخلف رانندگان کد روی ماشین آن‌ها را به شماره‌های ۳۶۶۲۸۸۰۰ و یا شماره ۳۰۰۰۵۱۳۳ گزارش دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم همچنین با اشاره به عدم افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها بعد از گرانی بنزین، از عدم افزایش قیمت‌ها تا آخر سال جاری خبر داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم همچنین در رابطه با احتمال افزایش نرخ کرایه‌ها در سال جدید، یادآورشد: بعد از بررسی و محاسبه افزایش قیمت‌ها و کسب استعلام کتبی از ۳۰ دستگاه و همچنین بررسی افزایش حقوق‌ها و افزایش قیمت اقلام یدکی، ارزیابی‌های لازم صورت می‌گیرد و در رابطه با افزایش و همچنین میزان و درصد افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها، تصمیم‌گیری خواهد شد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

 

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com