کد خبر ۸۱۸۹۰ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم؛

۵۰۰ پرنده به‌خاطر یک مشت عسل تلف شدند

موسوی مشکینی گفت: یکی از کندوداران که در قم فعالیت می‌کند، برای رهایی از پرنده‌های زنبورخوار، اقدام به سمپاشی محیط کرده و موجب کشتار گسترده این پرندگان در محل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم (قم‌نا)،  سید رضا موسوی مشکینی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: یکی از کندوداران قمی در روستای علی آباد بخش جعفریه برای رهایی از پرنده‌های زنبورخوار، اقدام به سمپاشی و استفاده از سموم در محل کندو‌ها کرده بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در پایان تصریح کرد: راه‌های مجاز و کم خطر بسیاری برای رهایی از آفات و حیوانات زیانکار وجود دارد که برای جلوگیری از تلفات حیات وحش و تهدید سلامت عمومی جامعه، باید مورد توجه قرار بگیرد.

موسوی مشکینی با بیان اینکه بیش از ۵۰۰ قطعه زنبورخوار معمولی به همراه تعدادی از جانوران دیگر در محل سمپاشی تلف شده اند، یادآورشد: در حال حاضر این متخلف زیست محیطی شناسایی و پرونده تخلفات وی در حال رسیدگی قضایی است.

زنبورخوار معمولی پرنده‌ای از خانواده زنبورخواران است که در جنوب اروپا و بخش‌هایی از شمال آفریقا و غرب آسیا زاد و ولد کرده، دارای قامتی بلند و باریک با پر‌هایی رنگارنگ است و از حشرات به ویژه زنبور تغذیه می‌کند.

https://t.me/qomna_com