کد خبر ۸۲۵۱۱ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱
ضد و نقیض‌های پروژه کمربندی قم؛

تعلل در اعلام مسیر طرح کمربندی جدید قم پس از سالها کارشناسی!

استاندار قم در پاسخ به سوال خبرنگار قم‌نا: "این که در هر پروژه ای ما دنبال این باشیم که یک مقصری پیدا کنیم خیلی پسندیده نیست؛ البته با تخلف حتما باید مبارزه کنیم".

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، نشست خبری استاندار قم پیش از ظهر امروز با حضور خبرنگاران در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

در این نشست، استاندار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) در خصوص آخرین وضعیت عبور کمربندی جدید قم از شهرک شکوهیه گفت: "این که در هر پروژه ای ما دنبال این باشیم که یک مقصری پیدا کنیم خیلی پسندیده نیست؛ البته با تخلف حتما باید مبارزه کنیم".

بهرام سرمست ضمن طبیعی دانستن تعارض مسیر کمربندی جدید قم با بخشی از اراضی شهرک شکوهیه اظهار داشت: "کمربندی پروژه‌ای است که برای ما از اهمیت برخوردار است و در صورت رفع تعارض کلنگ این پروژه زمین زده خواهد شد".

وی همچنین گفت: "تاکید بنده برای رفع این تعارض این است که  تا جایی که می‌شود در رابطه با مسیر مطالعه کنند که صلاح بیت‌المال و هم مبلغ تمام شده پروژه شرکت شهرک‌ها رعایت شود".

استاندار قم در پاسخ به انتقاد خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) مبنی بر این که بخشی از زیرساختهای بنا شده در مسیر در نظر گرفته شده برای ساخت کمربندی جدید قم باید تخریب شود و برآورد می‌شود این تخریب علی رغم هزینه‌های آماده‌سازی با بودجه دولتی خسارت به بار آورد؛ بیان داشت: "تمامی استعلام‌ها گرفته شده و این پروژه روال قانونی خود را طی کرده است".

معاون امور عمرانی استاندار قم نیز ضمن طبیعی دانستن تعارض بناها در مسیر ساخت راه‌ها ابراز داشت: "توسعه شهرک شکوهیه در طرح کمربندی نیست و در مصوباتی که برای کمربندی لحاظ شده؛ ذکر شده است که هر پروژه ای بخواهد اجرا شود باید حریم آزادراه رعایت شود".

محسن بهشتی گفت: طرح 96 هکتاری توسعه شهرک شکوهیه، پروژه‌ای با یک پهنه گسترده است؛ مگر می شود همه آن از بین برود؟ یک بخشی از کمربندی به فرض این که همین تصویب و اجرا شود؛ از یک بخشی از اراضی عبور خواهد کرد و ظرفیتی را برای خود شهرک کفش به وجود می‌آورد".

وی تصریح کرد: "در شهرک کفش هم هنوز هیچ اتفاقی نیوفتاده و کارخانه ساخته نشده است".

معاون امور عمرانی استاندار قم در ادامه اظهار داشت: "خوشبختانه شرکت شهرک‌های شکوهیه جهت توسعه شهرک و جبران اراضی که به دلیل حریم کمربندی بنا است از آن کم شود؛ در حال تملک سه چهار برابر آن اراضی در همان مجاورت است".

 ***

شایان ذکر است پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) ضمن انتشار اسنادی از تداخل طرح توسعه شهرک شکوهیه با پروژه کمربندی قم پرده داشته بود. براساس پیگیری‌های خبرنگار قم‌نا، معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، طی سفری به قم، در جلسه‌ای که پشت درهای بسته صورت گرفته؛ تقاضای بازبینی مسیر عبور کمربندی جدید قم را از استاندار قم داشته است.