کد خبر ۸۲۸۰۳ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰

بومی‌سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، نمایشگاه معرفی فرصت‌های ساخت داخل در راستای توسعه اقتصادی و رفع نیازمندی ها توسط تولیدکنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان به مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاه‌های قم برگزار شد.

شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این نمایشگاه حضور فعالی داشت و برخی از محصولات فناورانه خود از جمله اسکروپمپ فاضلابی ساخت داخل و مواد «منعقد کننده پلی کلراید آلومینیوم» را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در بازدید بهرام سرمست استاندار قم و افشار فتح الهی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت، وزارت صنعت، معدن و تجارت از غرفه آبفای قم به ارائه گزارشی از فعالیت‌های تحقیقاتی و فناورانه این شرکت پرداخت.

علی جان صادق پور با اشاره به اهمیت بومی‌سازی دانش ساخت اسکروپمپ فاضلابی در قم اظهار داشت: این دستگاه که با حمایت و اعتماد شرکت آب و فاضلاب به یک شرکت خصوصی ساخته شد، برای نخستین بار به صورت موفق در قم به بهره‌برداری رسید و آماده تولید انبوه برای سراسر کشور است.

وی با اشاره به قابلیت این شرکت برای تأمین اسکروپمپ تمام ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب در کشور تأکید کرد: ساخت این دستگاه در داخل کشور ضمن جلوگیری از خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور، کاهش هزینه‌های بهره‌برداری و نگهداری و سهولت دسترسی به قطعات یدکی را به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین در خصوص مواد «منعقد کننده پلی کلراید آلومینیوم» گفت: این مواد در زلال سازی و تصفیه آب و فاضلاب و همچنین در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربرد دارد و با کیفیت بسیار بالاتر از محصولات وارداتی  توسط 2 نفر از محققان دانشگاه قم با حمایت شرکت آب و فاضلاب استان قم در مرحله تولید نیمه صنعتی بوده و ثبت اختراع شده است.

استاندار قم نیز در این بازدید ضمن تمجید از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی شرکت آب و فاضلاب استان قم، از تلاش مدیریت و کارکنان این شرکت در راستای بومی‌سازی تکنولوژی قدردانی کرد و از آبفای قم به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشگام در استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای سیاست‌های اقتصادی مقاومتی یاد کرد.

فتح الهی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت ، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز اقدامات شرکت آب و فاضلاب در راستای حمایت از تولید داخل را تحسین کرد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com