کد خبر ۸۳۵۳۴ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
ابرازه مطرح کرد

لزوم قرنطینه خانگی یک تا دو ماهه در قم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ابرازه، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه قرنطینه راهی موثر برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است، گفت: مردم باید به مدت یک تا دو ماه حتی ایام عید نوروز خود را در منازل قرنطینه کنند. ابرازه با تصریح بر اینکه قرنطینه شهر از نظر فرهنگی کار مناسبی نیست، از ممنوعیت ورود کاروان‌های زیارتی به ویژه کاروان‌های خارجی به قم از امروز خبر داد و وضع بیمارستان‌های اختصاص یافته به کرونا را در قم مورد توج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، ابرازه، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه قرنطینه راهی موثر برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس است، گفت: مردم باید به مدت یک تا دو ماه حتی ایام عید نوروز خود را در منازل قرنطینه کنند.
ابرازه با تصریح بر اینکه قرنطینه شهر از نظر فرهنگی کار مناسبی نیست، از ممنوعیت ورود کاروان‌های زیارتی به ویژه کاروان‌های خارجی به قم از امروز خبر داد و وضع بیمارستان‌های اختصاص یافته به کرونا را در قم مورد توجه قرار داد و گفت: ظرفیت دو بیمارستان کامکار و فرقانی تکمیل شده و بیمارستان امام رضا هم از دو شب قبل در چرخه درمان بیماران کرونایی قرار گرفته است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی از آماده سازی بیمارستان علی بن ابیطالب هم به همین منظور خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورتی که این بیماری در قم به اوج خود برسد، یک بیمارستان صحرایی را آماده سازی خواهیم کرد.

وی ازهماهنگی با سپاه و ارتش هم برای جلوگیری از این بیماری در قم خبر داد و گفت: در صورت نیاز سپاه و ارتش هم بیمارستان‌های خود را در قم مستقر خواهند کرد.

ابرازه با اشاره به بستری شدن ۴۳۴ نفر مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان‌های قم گفت: تاکنون ۱۸ نفر بر اثر این بیماری در قم جان خود را از دست داده اند که بالای ۵۵ سال سن داشته اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از ابتلای دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم به بیماری کرونا، هم اکنون دو معاون وی و ده نفر از پزشکان و پرستاران قم هم به این بیماری مبتلا شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که مسائل بهداشتی به درستی در قم رعایت نشود، شاید نیاز به تخت ما به دو تا سه هزار هم برسد.
برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com