کد خبر ۸۴۴۴۸ انتشار : ۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۷

واحد دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قم وارد مدار سراسری برق کشور شد

واحد دو بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قم پس از بازدید دوره‌ای سالیانه به شبکه سراسری برق پیوست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، تعمیرات و بازدید واحد دوم بخار نیروگاه قم در حالی به‌دست توانمند کارکنان متخصص نیروگاه سیکل ترکیبی قم انجام شده است که به‌رغم مشکلات بوجود آمده در کشور در خصوص بحران ویروس کرونا، دو روز پیش از موعد مقرر به شبکه سراسری برق پیوست.

در همین راستا امیری مدیرعامل هلدینگ صبا از شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، تصریح کرد: در این ایام که کشور عزیزمان با مساله ویروس کرونا در گیر شده است، پرسنل نیروگاه سیکل ترکیبی قم به‌رغم مشکلات و محدودیت‌های موجود با جانفشانی و بدون واهمه از وجود این ویروس برای تأمین برق پایدار و رفاه مردم عزیزمان خاضعانه و با دل و جان ایستادگی کرده و همانند مدافعان امنیت و جان مردم در سنگری دیگر به نام نیروگاه همت خود را به کشور و نظام اسلامی ثابت کردند.

او با بیان اینکه تمامی تجهیزات اصلی واحد بخار اعم از پمپ‌ها، الکتروموتورها، ژنراتور، ترانس‌ها و تجهیزات کنترل و ابزار دقیق با دقت بالا مورد بازدید دوره‌ای پیشگیرانه قرار گرفته اند،عنوان کرد: تمام مراحل این بازدید توسط متخصصان و مهندسان داخلی انجام شده و تمامی تجهیزات مورد نیاز برای این بازدید نیز از داخل کشور تأمین شده است.

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا با بیان اینکه این تعمیرات به منظور آمادگی هرچه بیشتر نیروگاه‌های وابسته به بنیاد مستضعفان برای پیک ۹۹ انجام شده است، یادآورشد: با ورود این واحد، توان شبکه به میزان ۱۰۰ مگاوات افزایش یافت.

نیروگاه سیکل ترکیبی قم به عنوان یکی از مهمترین نیروگاه‌های وابسته به بنیاد مستضعفان در کشور، با چهار واحد گازی و دو واحد بخاری توان تولید نامی ۷۱۴ مگاوات را دارا است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com