کد خبر ۸۶۸۵۲ انتشار : ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹

جزئیات پیشرفت پروژه باغ موزه دفاع مقدس قم

کلنگ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم سال 91 به زمین زده‌شده اما با وجود گذشت چندین سال از زمان آغاز پروژه و با وجود وعده‌ووعیدهای مسئولان استانی هنوز تکمیل و به بهره‌برداری نرسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، احداث باغ موزه دفاع مقدس قطع یقین در کنار وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران می‌تواند به جذب گردشگر در شهر مقدس قم کمک ویژه‌ای کند و به عنوان یکی دیگر از قطب‌های فرهنگی تفریحی معرفی شود.

همچنین وجود باغ موزه‌ای مربوط به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قم می‌تواند نقش موثری در اعتلای ارزش‌های انقلاب اسلامی به جوانان و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه داشته باشد و می‌تواند محیطی چند منظوره برای نشان دادن جانفشانی و ایثار مردم قم به مسافران باشد.

به همین دلیل، کلنگ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم سال 91 در زمینی به مساحت 5 هکتار و 8872 متر زیربنا به زمین زده‌شده اما با وجود گذشت چندین سال از زمان آغاز پروژه و با وجود وعده‌ووعیدهای مسئولان استانی هنوز تکمیل و به بهره‌برداری نرسیده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی در سه طبقه و نیم همچنان در حال تکمیل است .

در این رابطه محسن بهشتی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، پروژه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یک پروژه سنگین استان عنوان و اظهار داشت: این پروژه به دلیل افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها از دو سال گذشته تاکنون، هنوز به نتیجه نرسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم با بیان اینکه اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، اداره کل راهداری، بنیاد مسکن و شهرداری درگیر این پروژه هستند، افزود: متاسفانه دریکی دو سال گذشته منابع خوبی به پروژه تزریق نشده است.

بهشتی با انتقاد از درگیر شدن دفتر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در پروژه تصریح کرد: یکی از اشکالات این بوده که دفتر حفظ آثار باید بهره‌بردار پروژه باشد و نباید این دفتر درگیر پروژه می‌شد؛ بلکه بعد از ساخت، پروژه تحویل دفتر حفظ آثار می‌شد تا موزه آرایی و مفاهیم معنوی دفاع مقدس را انجام دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در پایان تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را هم‌زمان با پروژه باغ پرندگان  تا سال 99 به بهره‌برداری برسانیم تا این مکان به یک قطب فرهنگی تفریحی و تفرجگاهی تبدیل شود و خانواده‌ها و جوانان از آن استفاده کنند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com