کد خبر ۸۶۸۹۳ انتشار : ۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۲

سپاه پاسداران از کارگاه‌های تولیدی زودبازده در مناطق روستایی حمایت می‌کند

معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) استان قم گفت: سپاه و بسیج با نظارت بر توزیع محصولات در زمینه ساخت و بهره برداری کارگاه‌های زود بازده تولیدی در مناطق روستایی حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، مهدی کبیری‌پور در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، اظهار داشت: حمایت از قشر کارگر و افزایش حقوق و مزایای این قشر باید با در نظر گرفتن حقوق کارفرمایان صورت بگیرد تا متضرر نشوند.

وی با اشاره به اهمیت خرید کالای داخلی افزود: باید کالای ایرانی همه ویژگی‌های استاندارد را داشته باشد تا خریدار در بازار با توجه به قیمت مناسب، کیفیت مرغوب و بسته‌بندی متعارف محصول تولید ملی، کمتر به سمت محصولات مشابه خارجی برود.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) استان قم حمایت از مشاغل خانگی را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: برخی از محصولات را می‌توان در منزل یا کارگاه‌های کوچک تولید و با مشارکت کارخانه‌ها با نظارت‌های لازم به عنوان برند در بازار عرضه کرد.

کبیری پور با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در زمینه جهش تولید گفت: با تلاش مجلس، دولت، نهاد‌های انقلابی و همکاری مردم و با کاهش هزینه‌های تولید و همچنین حذف هزینه‌های جانبی و غیر منطقی می‌توان گام موثری در تحقق جهش تولید برداشت.

وی ادامه داد: برای حمایت از کالای تولید داخلی می‌توان با واردات هوشمند و یا جلوگیری از واردات محصولاتی که در کشور تولید می‌شوند، تولید کننده را مشتاق به پیشرفت در عرصه تولید کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) استان قم بیان کرد: مجلس باید با افزایش نظارت بر شبکه‌های توزیع مواد اولیه و حذف واسطه‌ها و همچنین کاهش قیمت مواد اولیه و ملزومات تولید کنندگان، مواد لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا قیمت تمام شده محصول برای تولید کننده کاهش پیدا کند و به دنبال آن تولید افزایش یابد.

کبیری پور خاطرنشان کرد: سپاه و بسیج باید با نظارت بر توزیع محصولات و کمک به ساخت و بهره برداری کارگاه‌های زود بازده تولیدی در مناطق روستایی با حداقل قیمت تکمیل کننده زنجیره تولید باشد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com