کد خبر ۸۸۰۸۲ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
با افزایش سفرهای مردم؛

آلودگی مناطق ییلاقی قم به کرونا نگران کننده است

معاون دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به اینکه در مناطق ییلاقی استان میزان ابتلا به کرونا نسبت به شهر قم کمتر است، با افزایش سفر به این مناطق احتمال شیوع کرونا نگران کننده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، سیامک محبی در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل گرما شیوع بیماری کرونا در مناطق ییلاقی قم با رشد سفرهای مردم نگران کننده است و ما ساز و کاری برای مصون ماندن این مناطق نداریم.

وی افزود: هنوز در قم به شرایط مطلوبی نرسیده‌ایم و ۵۰ درصد مردم با عوامل بیماری زای کووید ۱۹ روبرو شدند، هم چنان در معرض خطر ابتلاء هستیم و این بیماری در روزهای اخیر رو به افزایش است.

درگیری ۱۷ مادر باردار با کرونا

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درگیری مادارن باردار با بیماری کرونا، گفت: ما مراحل غربالگری نوبت اول و دوم را به طور کامل اجرا کردیم و اکنون قرار است غربالگری نوبت سوم را برای افراد در معرض خطر مانند افراد مسن و درگیر با بیماری زمینه‌ای مانند دیابت و قلبی را اجرا کنیم.

وی افزود: ۱۷ مادر باردار در قم درگیر بیماری کرونا بودند در حالی که بسیاری ازمردم فکر می‌کنند این بیماری تمام شده و ما در شرایط عادی هستیم در حالی که برخی افراد مشکوک به کرونا در برابر بستری شدن در مراکز درمانی استان مقاومت می‌کنند.

محبی با بیان اینکه تاکنون ۷۱۶ نمونه آزمایش از زندان‌های استان قم گرفته شده است، گفت: برای ما شناسایی و پیگیری افراد ناقل اهمیت دارد؛ در برخی موارد با یک فرد ناقل در یک خانواده همه اعضای خانواده درگیر خواهند شد.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com
0
حامد ۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱

خوب اگر این گفته ها درسته چرا استاندار محترم از اختیارات استانی برای محدود کردن سفرهای استانی استفاده نمیکنه و بر عکس شاهد بازگشایی های بیشتر همزمان باافزایش آمار کرونا هستیم؟ خوب این تناقض برای مردم گیج کننده است

پاسخ