کد خبر ۸۸۴۹۹ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۸

گرفتاری ۸ توریست خارجی در کویر قم +عکس

به گفته رییس سازمان امداد و نجات، خودروی ۸ توریست از جمهوری چک، در کویر قم گرفتار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، مهدی ولی پور در گفت‌وگو با میزان گفت: ساعت ۲۲ یکشنبه، تماسی با سازمان امداد و نجات مبنی بر گرفتار شدن ۸ توریست از تبعه کشور جمهوری چک در منطقه کویری استان قم برقرار شد.

وی افزود: این افراد خودروی خاصی همراه خود داشته و برای امتحان کردن کارایی خودروی خود اقدام به گشتن در کویر کرده اند که ظهر همان روز، خودروی آن‌ها در شن‌ها فرو می‌رود.

۸ توریست در کویر قم گرفتار شدند+عکس

۸ توریست در کویر قم گرفتار شدند+عکس

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: توریست‌ها برای خارج کردن خودرو چندین ساعت وقت گذاشته، اما موفق به خارج کردن خودرو نشده بودند، بنابراین از طریق یکی از دوستان خود، با سازمان امداد و نجات تماس گرفته اند.

ولی پور گفت: بلافاصله جمعیت هلال احمر قم از طریق موقعیتی ارسال خودرو، به محل اعزام می‌شود و هماهنگی لازم با مدیریت بحران صورت می‌پذیرد.

وی افزود: امداگران برای خارج کردن خودرو از همان شب اقدام کردند، اما به دلیلی بزرگی و سنگینی خودرو، موفق به خارج کردن خودرو از شن‌ها نشدند.

۸ توریست در کویر قم گرفتار شدند+عکس

رییس سازمان امداد و نجات اظهار کرد: از صبح امروز ۱۲ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر با تجهیزات کامل به محل رسیدند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: عملیات همچنان ادامه دارد و امیدواریم تا امشب خودرو رها سازی شود.

وی در پاسخ به این سوال که در شب حادثه، توریست‌ها در کجا اقامت کردند؛ گفت: ما قصد اسکان آن‌ها در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر را داشتیم، اما آن‌ها تجهیزات کامل داشتند و می‌خواستند شب‌ها را در کویر بمانند بنابراین نیرو‌های امدادی و انتظامی هم برای حفظ امنیت آن‌ها شب را در کویر گذرانده و آن‌ها را تنها نگذاشتند.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com