کد خبر ۹۱۷۹۰ انتشار : ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸
مدیرگروه آموزش مرکز بهداشت قم عنوان کرد:

شایعه‌پراکنی پیرامون کرونا، روند کنترل بیماری را کند می‌کند

«محمدتقی سلطانی» مدیرگروه آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت قم گفت: به‌طور حتم شایعه‌پراکنی و باورهای غلط پیرامون کرونا، علاوه بر این‌که سلامت مردم را تهدید می‌کند،‌ روند کنترل این بیماری را نیز کند خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، محمدتقی سلطانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ افزود: باورهای غلط در زمینه درمان،‌ علائم و ‌راه‌های انتقال بیماری کرونا شکل‌گرفته و ریشه در شایعات و خرافاتی است که پیرامون این مساله وجود دارد.

وی اضافه کرد: عده‌ای به دلیل منافع شخصی دست به شایعه و خرافه پراکنی پیرامون بیماری کرونا می‌زنند و حتی برخی بیماری کرونا و یا راه‌های انتقال آن را منکر می‌شوند.

وی ادامه داد: برخی افراد به اسم طب اسلامی مطالبی با عنوان درمان قطعی کرونا و رفع مشکل کرونا منتشر می‌کنند، درصورتی‌که هر روش درمانی برای کرونا باید پروسه بسیار طولانی را طی کند تا پس از تحقیق و بررسی تایید شود.

سلطانی با بیان این‌که شایعه‌پراکنی تلاش‌ها برای قطع زنجیره انتقال بیماری را با شکست مواجه می‌کند، تصریح کرد: مردم باید مطالب علمی و درست را از منابع موثق و تایید شده دنبال کنند و بین اطلاعاتی که صحیح می‌باشد و مطالبی که غلط و شایعه است،‌ تشخیص قائل شوند.

وی با تاکید بر این‌که اطلاعات صحیح و درست را باید از منابع معتبر کسب کرد، ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کانال‌های دانشگاه علوم پزشکی، مراکز درمانی و رسانه‌های معتبر از جمله منابعی هستند که مردم می‌توانند اطلاعات پیرامون بیماری کرونا را کسب کنند.

وی با تاکید بر اعتماد مردم به خدمتگزاران حوزه سلامت، بیان کرد: هر روش و درمان سنتی در حوزه کرونا که موثق و موفقیت‌آمیز باشد،‌ به‌طور حتم به مردم معرفی خواهد شد.

مدیرگروه آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت قم افزود: اگر آحاد جامعه به نکات و اصول بهداشتی پایبند باشند و دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌کارگیرند، هیچ خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند و سلامت آن‌ها و خانواده‌هایشان حفظ می‌شود.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل‌توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com