کد خبر ۹۴۲۸۹ انتشار : ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۱

15 هزار بازرسی در 3 روز گذشته از اصناف قم

معاون استاندار قم گفت: طی 3 روز گذشته بیش از 15 هزار بازرسی در قم از اصناف مختلف صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مهرداد غضنفری ظهر امروز در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی پاسخ به عملیات بحران استان که در سالن کرامت استانداری برگزار شد با اشاره به آخرین وضعیت نظارت‌ها و بازرسی‌های صورت گرفته در جریان اعمال محدودیت‌ها در قم اظهار داشت: 18 تیم نظارتی و بازرسی در مناطق 8 گانه شهر قم تشکیل و از 3 روز گذشته بیش از 15 هزار بازرسی در قم صورت گرفته است.

وی بیان کرد: در مرحله نخست شیوه ما تذکر است و سیاست کلی ما در همه نظارت‌های صورت گرفته پلمپ واحدهای صنفی و صنعتی نیست و باید این واحدها با ما همکاری کنند، به‌رغم این‌که برخی واحدها تخلف کرده‌اند حکم دادستانی برای تعطیلی داشتیم ولی پلمپ نکردیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در مجموعه اصناف قم تا 90 درصد به پروتکل‌های بهداشتی پایبند هستند و تیم‌های بازرسی و نظارتی ما به‌طور روزانه آمار و گزارش‌هایی را از اصناف مختلف به معاونت‌های اقتصادی و سیاسی استانداری ارسال می‌کنند.

به گفته این مسئول؛ با توجه به آسیب‌هایی که به کسب‌وکارها و اصناف استان در جریان اعمال محدودیت‌های کرونایی رسیده در حال تدوین بسته‌ها و تسهیلات حمایتی برای اصناف تعطیل‌شده هستیم .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: یک هزار صنف متخلف طی بازرسی‌های صورت گرفته غیرفعال شدند.

غضنفری افزود: درزمینهٔ حمل کالاهای ضروری مردم تدابیری صورت گرفته است تا وانت‌بارها و نیسان‌هایی کالاهای حمل کالا برای این‌که مشکلی در تأمین مواد غذایی شهروندان ایجاد نشود در محورهای مواصلاتی برون‌شهری آزادانه تردد کنند و مشکلاتی در این زمینه نداشته باشیم.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com