کد خبر ۹۶۴۷۰ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
استاندار قم عنوان کرد:

وضعیت قم «آبی» شد / محدودیت‌های تردد شبانه کماکان پابرجا می‌ماند

استاندار قم با اشاره به آبی‌شدن وضعیت کرونا در این استان گفت: با وجود کم‌خطر بودن قم، اما محدودیت‌ها از جمله منع تردد شبانه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، بهرام سرمست پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا با اشاره به افزوده شدن وضعیت رنگی جدید برای شیوع کرونا اظهار داشت: وضعیت آبی، رنگ جدیدی است که به معنای کم خطر بودن منطقه است اما مثل وضعیت سفید نیست و قم در وضعیت آبی به سر می‌برد.

استاندار قم با بیان اینکه "در وضعیت آبی نیز محدودیت‌هایی تعریف شده است" افزود: محدودیت تردد شبانه کماکان باقی است و فعالیت‌های صنفی با رعایت پروتکل‌ها بازگشایی می‌شود، اجتماعات و مراسمات تجمعی نیز با پروتکل‌های ویژه قابل اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط آبی، محدودیت‌ها در کمترین حالت خود ادامه خواهد داشت اما به معنای سفید شدن وضعیت نیست تصریح کرد: نگرانی ما از عادی شدن شرایط است که می‌تواند باعث شیوع و روند صعودی بیماری شود و از عادی شدن شرایط آسیب ببینیم.

سرمست با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس برای مقاطع اول و دوم ابتدایی خاطرنشان کرد: بنا بوده شهرهای با وضعیت آبی و زرد با رعایت پروتکل‌ها بازگشایی مدارس صورت گیرد اما تا زمانی که پروتکل‌ها ابلاغ نشود مدارس غیرحضوری خواهد بود.

استاندار قم توزیع واکسن را مورد توجه قرار داد و گفت: این واکسیناسیون در 4 مرحله و 4 سطح انجام خواهد شد، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و کادر درمان در اولویت هستند و سایر اقشار به مرور واکسینه خواهند شد.

منبع: تسنیم

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com