کد خبر ۹۶۶۴۵ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۹

ایجاد اشتغال در قم از میانگین کشوری بیشتر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با اشاره به نرخ صعودی بیکاری در 6 ماهه نخست سال گفت: از پاییز تاکنون روند بیکاری در استان نزولی بوده و کمتر از میانگین کشوری بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، مصطفی کاویانی امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان با اشاره آخرین آمار اشتغال قم اظهار داشت: نرخ بیکاری تا قبل از شیوع کرونا در بهار و تابستان 99 نزولی بوده که با توجه به شیوع کرونا و اینکه قم بیش از 60 درصد شاغلین آن در بخش خدمات هستند برای نخستین بار از متوسط کشوری بالاتر رفت و به 11 و نیم در تابستان رسید البته این آمار در پاییز به 8 درصد رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه میانگین نرخ بیکاری در پاییز 9.4 است افزود: در آمار بیمه‌شدگان نیز تا اسفند 98 روند رو به رشد داشتیم، بعد از شیوع کرونا کاهش ناگهانی تا اردیبهشت مشاهده می‌شود اما مجدد این رقم از اردیبهشت رو به رشد رفت، در مهر 99 بر اساس آخرین آمار به بیش از 134 هزار نفر رسید و همچنان روند صعودی است.

وی به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: 6 میلیارد و 634 میلیون تومان به 8 تعاونی‌های روستایی تسهیلات پرداخت‌شده است.

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com