کد خبر ۹۶۶۹۶ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۹

پل سه سطح ولی عصر (عج) قم زیر بار ترافیک رفت

پل سه سطح ولی عصر (عج) در بازدید اصحاب رسانه از طرح های عمرانی شهرداری قم به منظور رفاه حال شهروندان و مسافران به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا)، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان از قم، در بازدید اصحاب رسانه از طرح های عمرانی شهرداری قم پل سه سطح، ولی عصر (عج)  به بهره برداری رسید.

 قرارداد پروژه غیرهمسطح ولیعصر (عج) از سال ۹۶ میان شهرداری قم و سازمان توسعه و عمران با مبلغ ۴۶ میلیارد تومان نوشته شده است.

اجرای این تقاطع سبب کاهش بار ترافیکی، روان‌سازی ترافیک و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی در میدان ولی‌عصر(عج) خواهد شد و از سوی دیگر موجب سهولت دسترسی به اتوبان امام علی(ع) و مسجد مقدس جمکران می‌شود.

ابوالفضل امامی، مدیر عامل سازمان توسعه و عمران قم در حاشیه بازدید از پل سه سطح ولی عصر (عج)قم گفت: این پروژه در اصل ۴ سطح دارد که طبقه منفی یک آن ایستگاه مترو است و قرار است پل بلوار امام علی (ع) را به بلوار شهید کبیری متصل و رمپ جهتی آن بلوار امام علی (ع) را به بلوار خلیج فارس متصل کند.

او با اشاره به این که این پل به زودی افتتاح می‌شود، افزود: هزینه این پروژه ۴۸ میلیارد تومان است.

در این بازدید حسینی معاون فنی و عمرانی سازمان توسعه و عمران از بهره برداری آخرین رمپ پل ۹ دی تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: این رمپ بلوار امام رضا (ع) را به پل جمهوری اسلامی و میدان سپاه متصل می‌کند.

او  افزود: این پروژه با هزینه ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تکمیل و با پایان آن بهره برداری از پروژه پل ۹ دی کامل می‌شود.

معاون فنی و عمرانی سازمان توسعه و عمران از پیشرفت ۸۰ درصدی تقاطع همسطح ابتدای جاده جعفریه خبر داد و گفت: این طرح با بودجه‌ای بالغ بر هشت میلیارد تومان، بلوار حضرت معصومه (س) را به به بلوار امام علی (ع) متصل می‌کند و تا پایان سال نیز به بهره برداری می‌رسد.

کیان مهر مدیر پروژه تونل امام حسین (ع) هم از پیشرفت ۳۵ درصدی این طرح خبر داد و افزود: این تونل به طول هزار و ۲۰۰ متر، میدان امام حسین (ع) را به بلوار یادگار امام خمینی (ره) متصل می‌کند.

او گفت: این تونل چهار زیر گذر دارد که زیرگذر شماره یک حدفاصل بلوار یادگار امام خمینی (ره)، زیرگذر شماره دو حدفاصل خیابان سواران، زیرگذر شماره ۳ حدفاصل خیابان نور شرقی و زیر گذر شماره ۴ محدوده بلوار جمهوری است.

کیان مهر بودجه کلی پروژه را ۸۸ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با توجه به نوسانات بازار این مبلغ به دو برابر افزایش خواهد یافت و تا یک سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

بازدید از مجتمع تولید آسفالت و قطعات بتنی امیر کبیر مقصد بعدی بازدید بود.

این کارخانه سالانه ۲۵۰ هزار تن آسفالت تولید می‌کند و جزء ده کارخانه برتر کشور از نظر کیفیت است.