کد خبر ۱۰۹۲۵۷ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵

دستگیری ۵ حفار غیرمجاز در روستای تاج خاتون قم

فرامرز بازگیر در گفت‌وگویی خبری، اظهار کرد: در پی گزارش اهالی روستای تاج خاتون مبنی بر حفاری غیرمجاز اشیای تاریخی عوامل گشت فرماندهی انتظامی بخش سلفچگان حین گشت زنی در این روستا یک باند پنج نفره را حین حفاری در عمق ۱۰ متری زمین ناکام گذاشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم، فرامرز بازگیر در گفت‌وگویی خبری، اظهار کرد: در پی گزارش اهالی روستای تاج خاتون مبنی بر حفاری غیرمجاز اشیای تاریخی عوامل گشت فرماندهی انتظامی بخش سلفچگان حین گشت زنی در این روستا یک باند پنج نفره را حین حفاری در عمق ۱۰ متری زمین ناکام گذاشتند.

وی افزود: عوامل گشت در بازرسی از دو خودروی حفاران غیرمجاز وسایلی شامل یک دستگاه فلزیاب، پنج دستگاه بی‌سیم دستی، یک دستگاه دوربین شکاری سه قبضه سلاح شکاری و ساچمه‌ای، یک جلد قرآن قدیمی و سه کتاب قدیمی دیگر کشف کردند.

بازگیر ادامه داد: اعضای این باند پنج نفره ضمن توقیف خودرو، ضبط ادوات و تجهیزات دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی قم گفت: شهروندان هر گونه تخلف در زمینه حفظ و صیانت از آثار تاریخی را با شماره‌های ۳۷۷۴۰۴۹۲ و ۳۷۷۳۸۱۹۹ به فرماندهی یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی قم و یا با شماره تلفن ۱۱۰ ناجا اطلاع دهند.

 

https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com