کد خبر ۱۲۴۰۷۱ انتشار : ۱۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۱

مسائل اساسی قم شناسایی و برای حل آن‌ها اقدام شود

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: باید ده، بیست مسئله اساسی استان را شناسایی کرد و با کمک استاندار، نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و سایر بخش‌های مربوطه به حل آنها پرداخت.
- اخبار استانها -

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله اعرافی در دیدار مرتضی خوش‌لهجه مدیرعامل شرکت گاز استان قم که در دفتر مدیر حوزه های علمیه برگزار شد، گفت: بحث آب، برق و انرژی استان نیازمند یک برنامه ریزی جدی و بلندمدت است.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: در مباحث مرتبط با تأمین آب استان، ایجاد سد و انتقال آب از دریا هرچه سریعتر در دستور کار قرار بگیرد همچنان که برخی استان ها انجام داده اند.

امام جمعه قم با بیان اینکه باید یک نگاه کلان و راهبردی در تامین انرژی استان داشت، خاطرنشان کرد: لازم است از همه ظرفیت های درون استانی و ملی استفاده کرد و طرح ها را پیش برد؛ بسیاری از کشورها انرژی بادی و خورشیدی را دنبال می کنند، ما هم باید با یک جهش به انرژی های تجدیدپذیر بپردازیم تا بار مصرف گاز سبک شود.

مدیر حوزه های علمیه در ادامه هم افزایی و همکاری همه دستگاه های قم برای پیشبرد اهداف کلان استان را ضروری دانست و گفت: باید ده، بیست مسئله اساسی استان را شناسایی کرد و با کمک استاندار، نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی و سایر بخش های مربوطه به حل آنها پرداخت.

آیت الله اعرافی اصلاح الگوی مصرف را یک ضرورت انکارناپذیر دانست و بیان کرد: فرهنگسازی الگوی مصرف یک رکن مهم است و مولفه آن فناوری های پیشرفته است، فناوری هایی که مصرف را بهینه سازی می کند و باید به آن سمت رفت، این کار در آموزش و پرورش مهم است و حوزه هم وظیفه دارد در بخش های تبلیغی و شبکه های مرتبط این آگاهی بخشی و اطلاع رسانی را انجام دهد.

در ابتدای این دیدار مرتضی خوش‌لهجه، مدیرعامل شرکت گاز استان قم به بیان گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این شرکت پرداخت.


https://t.me/qomna_com

https://www.instagram.com/qomna_com/

برچسب ها :قم
شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com