کد خبر ۴۰۵۱۵ انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
آیت‌الله مکارم شیرازی:

از طرح هجرت طلاب حمایت می‌کنم/فعالیت‌های مرکز خدمات امیدوار کننده است

یکی از مراجع تقلید گفت: طرحی اندیشیده شود که برای حضور طلبه در قم حدی گذاشته شود که پس از این مدت در صورت اشتغال نداشتن به تدریس یا تحقیق از قم هجرت کند، ما حاضریم از این طرح حمایت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ضمن تقدیر از فعالیت‌های مرکز خدمات اظهار کرد: فعالیت‌های این مرکز ابتکاری، امیدوار کننده و رو به جلو است و هر خدمتی که انجام دهید ذخیره یوم المعاد شما خواهد شد.

وی بیان کرد: اگر انسان رو به جلو حرکت کند همواره پویا و برومند است و ‌ان‌شاء‌الله هر سال بتوانید رو به جلو حرکت کنید تا مرکز خدمات پویا باشد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات حوزه تمرکز طلاب در شهر قم است و دائماً به آن اضافه شده و مهاجرت کمتر صورت می‌گیرد و بخشی از مسؤولیت برای رفع این مشکل بر عهده مرکز خدمات است.

وی تصریح کرد: اگر طرحی اندیشیده شود که برای حضور طلبه در قم  حدی گذاشته شود که پس از این مدت در صورت اشتغال نداشتن به تدریس یا تحقیق از قم هجرت کند ما حاضریم از این طرح حمایت کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: ما حمایت خود را نسبت به هجرت طلاب از قم و تبلیغ در مناطق مختلف کشور اعلام کرده‌ایم و هم اکنون نیز به کسانی که هجرت کنند شهریه بیشتری پرداخت می‌کنیم.

وی عنوان کرد: در بخش مسکن باید برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد که تملک مسکن موجب نشود طلبه در قم ماندگار شود و برای رسیدن به این هدف ساخت مسکن‌های سازمانی می‌تواند یکی از راهکارها باشد.

این مرجع تقلید یکی از مهم‌ترین مشکلات طلاب را مشکل ازدواج عنوان کرد و افزود: برنامه‌های مرکز خدمات در آموزش زوج‌های جوان طلبه قابل تقدیر است و باید این فعالیت‌ها را برای کاهش مشکلات طلاب یا فرزندانشان افزایش داد.

وی بیان کردند: مدیران حوزه باید ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند چراکه ارتباط نزدیک و مبادله اطلاعات می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه را کاهش دهد.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com