کد خبر ۳۹۲۹۱ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۲
آیت‌الله مکارم شیرازی:

شورای عالی فضای مجازی دلسوزانه کار نمی‌کند

یکی از مراجع تقلید با انتقاد از وضعیت فضای مجازی گفت: شورای فضای مجازی چندان دلسوزانه در این عرصه کار نمی‌کند و امیدواریم که در این عرصه کار جدی‌تری انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم ،به نقل از مرکز خبر حوزه آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با اعضای برگزاری سومین همایش فضای مجازی اظهار کرد: روز به روز دغدغه‌ها نسبت به مشکلات فضای مجازی بیشتر می‌شود.

وی افزود: زمانی عده محدودی این فریاد را برمی‌آوردند، ولی امروز حوزه و دانشگاه و برخی از مسؤولان و نهادهای مختلف نیز به این مسئله پی برده‌اند و در میدان حاضر شده‌اند.

این مرجع تقلید بیان کرد: امیدواریم این حضور مقدمه‌ای برای حل این معضل که مهم‌ترین معضل سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و دینی امروز است، باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی یادآور شد: دادستان کل کشور بیان کرد که بسیاری از طلاق‌ها از فضای مجازی سرچشمه گرفته است، یکی از مسؤولان برنامه‌های مرتبط به جوانان و نوجوانان از بلوغ زودرس پسران و دختران در 10 یا 11 سالگی خبر داد که محصول همین فضای مجازی است.

این مرجع تقلید گفت: در عرصه سیاسی نیز با کوچک‌ترین مسئله موجب فراگیر شدن آن و بهره‌برداری دشمنان در خارج از کشور می‌شوند.

وی افزود: در این زمینه دو نوع برخورد می‌توان داشت، نخست اینکه برخورد سلبی داشته که دشمنان نتوانند از آن استفاده کنند، راه دیگر آن است که بتوانیم جانشین خوبی عرضه کنیم و نیروها را متوجه این فضا کنیم که روی آن فضای مسموم زوم نکنند.

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر شبکه ملی تقویت شود و تمام نیازهایی که مردم دارند در آن فضا ریخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد می‌توانیم مشکلات این عرصه را کم کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی یادآور شد: جلوگیری‌ها چندان کارساز نبوده است، یعنی روی فیلترها نمی‌توان حساب خاصی باز کرد، زیرا می‌توانند این فیلترها را از دیگر طرق خاص باز کنند پس باید از راه دیگر وارد شد.

این مرجع تقلید گفت: کسانی که در این عرصه فعالیت مثبت دارند، قطعاً ذخیره یوم المعاد خویش را تجمیع می‌کنند، متاسفانه شورای فضای مجازی چندان دلسوزانه در این عرصه کار نمی‌کند، امیدواریم که در این عرصه کار جدی‌تری انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: باید کاری انجام شود که فشارها از سوی علما، حوزه و دانشگاه، مردم و مقامات بیشتر شود؛ در صحبت‌های خود از رئیس جمهور نام بردم که باید انگیزه لازم برای ورود به این مسئله ایجاد شود، البته باید به این نکته نیز توجه کنیم که چرا این انگیزه وجود ندارد، باید ریشه‌یابی کرد و دلایل آن‌ها را نیز بررسی کرد.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com