کد خبر ۳۹۸۲۲ انتشار : ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه استانداری قم مطرح کرد

تخصیص 200 میلیون تومانی استانداری برای اردوهای راهیان نور

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه استانداری قم از تخصیص 200 میلیون تومانی استانداری برای اردوهای راهیان نور در سال جاری یاد کرد و گفت: امیدواریم وضعیت اقتصادی مطلوب‌تر شود تا بتوانیم در این حرکت فرهنگی به شیوه مطلوب‌تری مشارکت داشته باشیم.

به گزارش پایگا هاطلاع رسانی خبر قم ،نعمت‌الله امانی شنبه شب در نشست ستاد راهیان نور استان که در تالار امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با بیان اینکه اعتبارات راهیان نور نباید از منابع هزینه‌ای تامین شود، اظهار کرد: اعتبارات هزینه‌ای بیشتر دستگاه‌های ملی است و محل مشخصی برای هزینه دارد به همین علت از نظر قانونی نمی‌توانیم از اعتبارات هزینه‌ای استانداری برای راهیان نور هزینه کنیم.

وی به تاثیرات فرهنگی حرکت راهیان نور در میان جوانان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت این برنامه فرهنگی ملی هر ساله در صورت امکان از محل اعتبارات عمرانی استانداری برای اردوهای راهیان نور هزینه می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه استانداری قم خاطرنشان کرد: استانداری در سال 92 نزدیک به  920 میلیون تومان، در سال 93 نزدیک به 500 میلیون تومان و در سال گذشته 100 میلیون تومان با عنوان تعمیر و تجهیز پایگاه‌های بسیج برای مشارکت در اردوهای راهیان نور به سپاه امام علی بن‌ابیطالب(ع) کمک کرده است.

وی با تاکید بر اینکه استانداری امسال برای اردوهای راهیان نور نزدیک به 500 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی کرده است، تصریح کرد: امسال اسناد خزانه بخش قابل توجهی از تخصیص‌های بودجه عمرانی را به خود اختصاص داده‌اند به همین علت نمی‌توانیم به صورت کامل از تخصیص عمرانی برای مشارکت در حرکت راهیان نور استفاده کنیم.

امانی از تخصیص 200 میلیون تومانی استانداری قم برای اردوهای راهیان نور در سال جاری یاد کرد و گفت: امیدواریم وضعیت اقتصادی مطلوب‌تر شود تا بتوانیم در این حرکت فرهنگی به شیوه مطلوب‌تری مشارکت داشته باشیم.

منبع: فارس

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com