کد خبر ۳۹۳۰۰ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸
حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی:

مسوولی که اختلاس می‌کند نمی‌تواند خود را شیعه بنامد

عضو هیات علمی جامعه المصطفی گفت: مسوولی که در امانت خیانت می‌کند و بیت‌المال را تاراج کرده و میلیاردی اختلاس می‌کند و حقوق نجومی می‌گیرد نمی‌تواند خود را شیعه امام حسن عسکری(ع) بداند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در مراسم جشن باشکوه میلاد امام حسن عسکری(ع) که با حضور مراجع عظام تقلید در مسجد امام حسن عسکری (ع) قم برگزار شد، گفت: امام عسکری(ع) توجه خاصی به مسئله توحید داشتند و در نامه‌نگاری‌هایی که با ایشان انجام می‌شد به خوبی و با اتقان مسائلی چون توحید را بیان کردند؛ این مسائل در حالی است که در آن زمان ترجمه آثار دیگر ادیان و فعالیت سایر ادیان و مذاهب به شدت رونق داشت.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی بیان کرد: کار بزرگ دیگری که امام انجام دادند، حفاظت اخلاقی شیعیان بود؛ ایشان بر لزوم تقوا، امانتداری، صداقت و حسن خلق شیعیان اصرار داشتند و این خلقیات را به عنوان خلقیات اصلی شیعیان بیان می‌کردند.

وی گفت: مسوولی که در امانت خیانت می‌کند و بیت‌المال را تاراج کرده و میلیاردی اختلاس می‌کند و حقوق نجومی می‌گیرد نمی‌تواند خود را شیعه امام حسن عسکری(ع) بداند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی گفت: مسوولان امروز علیه هم خط و نشان می‌کشند و به خاطر منیت‌ها این چنین در مقابل هم می‌ایستند و برخی نیز حقوق‌های نجومی می‌گیرند؛ در حکومت دینی منیت هیچ جایی ندارد؛ در زمان امام علی(ع) نیز برخی سوءاستفاده می‌کردند، ولی ایشان با قاطعیت با آنها برخورد می‌کردند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی بیان کرد: شیعیان باید با برخورد خوب و رعایت این چند اصل اخلاقی مردم را به سوی اهل بیت(ع) و این مکتب جلب کنند نه اینکه با رفتار بد و زننده موجب ننگ این فرهنگ باشند.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com