کد خبر ۳۸۴۰۵ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷
معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) خبر داد

توزیع حدود 100 هزار پرس غذا بین زائرین پیاده اربعین در موکب حضرت معصومه(س)

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت:‌ در موکب این آستان با برپایی ایستگاه صلواتی در ایام اربعین حدود 100 هزار پرس غذا توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر قم ،جواد جهانگیرزاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به زیارت اربعین اظهار کرد:‌ زیارت اربعین امام حسین(ع)‌ بزرگ‌ترین تجمع شیعیان جهان بوده،‌ با تکیه بر فرمایش امام صادق(ع) که فرمودند قم حرم اهل بیت(ع)‌ است،‌ موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) در اربعین امسال برپا می‌شود.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد:‌ با دستور تولیت آستان،‌ شورایی با حضور معاونین آستان مقدس حضرت معصومه(س)‌ برای برپایی موکب تشکیل شد،‌ در این راستا هم سفری را به کربلا برای دیدار با علما،‌ مدیران عتبات و مدیران اجرایی کربلا داشتیم.

وی افزود:‌ یکی از دستاوردهای این سفر تامین یک زمین مناسب در عمود 1080 بود،‌ این زمین در محدوده دستگاه‌های امنیتی کربلا است و در مجاورت شهر زائرین قرار دارد،‌ فاصله این زمین با شهر کربلا حدود 20 کیلومتر است و در مکانی قرار دارد که آخرین استراحتگاه زائرین پیش از رسیدن به کربلا است.

جهانگیرزاده با اشاره به کمک دستگاه‌های استان قم در برپایی موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) اظهار کرد‌:‌ دستگاه‌های مختلف استان همچون شهرداری،‌ هلال‌احمر و مخابرات در برپایی این موکب نقش بسزایی دارند.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد:‌ این آستان مقدس در موکب خود خدمات رفاهی، درمانی،‌ فرهنگی و اقامتی دارد،‌ در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) با برپایی ایستگاه صلواتی در ایام اربعین حدود 100 هزار پرس غذا توزیع می‌شود،‌ همچنین به صورت روزانه حدود سه هزار زائر می‌توانند در موکب اقامت داشته باشند که از امکاناتی همچون حمام و سرویس بهداشتی نیز برخوردار خواهند شد.

وی افزود:‌ در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) خدمات‌رسانی به افراد سالمند و گمشده صورت می‌گیرد،‌ همچنین در این موکب دارالشفاء مجهزی خواهیم داشت،‌ در این دارالشفاء پیش‌بینی حضور پزشکان عمومی و متخصص و برپایی اتاق عمل اضطراری شده است و یک دستگاه آمبولانس به صورت شبانه‌روزی در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س)‌ استقرار دارد.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد:‌ در موکب این آستان مقدس خدمات فرهنگی همچون برپایی ایستگاه‌های فرهنگی و غرفه‌های پاسخگویی به سؤالات به زبان‌های فارسی،‌ عربی و اردو را خواهیم داشت،‌ همچنین سفیران کریمه با بسته‌های فرهنگی به موکب‌های خدمات‌رسانی به زائرین در مسیر نجف تا کربلا اعزام می‌شوند.

جهانگیرزاده با اشاره به برنامه‌های فرهنگی موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد:‌ در این موکب برنامه‌هایی همچون برگزاری مراسم عزاداری حسینی،‌ محفل قرآنی و تصحیح نماز را خواهیم داشت،‌ همچنین فضاسازی‌های مناسب در داخل و خارج موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) صورت می‌گیرد.

وی افزود: خدمات موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س)‌ از 6 روز قبل از اربعین آغاز می‌شود و خدمت‌رسانی این موکب تا ظهر روز اربعین ادامه دارد،‌ حدود 300 خادم در موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) خدمت‌رسانی می‌کنند.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) ادامه داد:‌ آماده دریافت هدایا و نذورات مردمی به صورت نقدی و اجناس برای موکب این آستان مقدس هستیم،‌ مردم می‌توانند به صورت حضوری و غیرحضوری کمک‌های خودشان را به موکب اهدا کنند.

وی افزود:‌ موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) از طریق شماره حساب 1686300749307 در بانک سپه و شماره حساب 1- 7799999- 826-3520 بانک انصار آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم است.

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه(س) در پایان خاطرنشان کرد:‌ از طریق موکب این آستان، متبرکات آستان مقدس حضرت معصومه(س) در بین زائرین پیاده‌روی اربعین توزیع می‌شود،‌ همچنین نماز جماعت در وعده‌های صبح،‌ ظهر و عصر و مغرب و عشاء برپا خواهد شد و موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س) مکانی مناسب برای انجام امور تبلیغی برای زائرین اباعبدالله الحسین(ع) خواهد بود.

شماره پیامک قم نا: 50001717150598رایانامه: info@Qumna.com